NATO ÇADIR KENTİNDE DUYGUSAL UĞURLAMA

  • Eklenme Tarihi :05.06.2023 | 11:41

İskenderun’da bin 600 öğrencinin eğitim ve öğretimine devam ettiği NATO desteğiyle kurulan çadır kentte görev süresi tamamlanan İngiliz Paul McClean depremzedelerce sevgi gösterisi ve hediyelerle uğurlandı.

NATO ÇADIR KENTİNDE DUYGUSAL UĞURLAMA

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrasında bölgede yaraları sarmak için harekete geçen NATO Hatay’da Antakya, Defne ve İskenderun ilçelerinde kurduğu çadır kentler, özellikle öğrencilerin LGS ve YGS'ye hazırlanma sürecinde eğitim kampı olarak kullanıldı.

İskenderun Yunus Emre Ortaokulu’na NATO tarafından kurulan çadır kentte iki aydır görev yapan ve Polanya’dan gelen NATO’nun görevlendirdiği İngiliz asıllı emekli asker Paul McClean görevini tamamlayıp ayrılırken kamptaki çocukların büyük sevgi gösterisi karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR

İskenderunluları çok sevdiğini iki aydır burada NATO çadır kentinde mutfaktan sorumlu olarak görev yaptığını ifade eden Paul McClean, “Depremden etkilenen ve ihtiyacı olan insanlara sabah, öğle, akşam olmak üzere yemek dağıtılıyor. Depremden kaç kişinin etkilendiği nasıl etkilendiği onların hikâyelerini dinlemek çok etkileyici. İnsanların iyileşmesine yardımcı olabilmeyi sadece iş olarak değil kalbimden gelerek yapıyorum. Bu büyük acıyı yaşamış olan insanların arasındaki o çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek benim için her şeye değer, beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

OSMANLI TURASI VE ATATÜRK HEDİYE EDİLDİ

NATO Çadır kentte görevli inkılap tarihi Öğretmeni Coşkun Eser, Paul McClean’e görevi sırasında vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür etti. Eser tarafından, günün anısına çiçek, Osmanlı turası ve Atatürk posteri hediye edildi. Çadır kentte yaşayan Öğrencilerden yoğun ilgi gören Paul McClean ıslıklar ve sevgi gösterileri ardından selfi çekilen çocuklarla unutulmaz anlar yaşadı. (Haber merkezi)