ÖĞRENCİLER 60 KİŞİLİK SINIFLARDA MI OKUYOR?

  • Eklenme Tarihi :14.09.2023 | 12:04
  • Muhabir :

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlamasının ardından Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlama ile bazı okulların birleştirildiği ve öğrencilerin 60 kişilik sınıflarda okutulduğu iddiası kamuoyu gündemine bomba gibi düştü.

ÖĞRENCİLER 60 KİŞİLİK SINIFLARDA MI OKUYOR?

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN) Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlamasının ardından Antakya İlçesi’ne bağlı İffet Zübeyir Göçmen İlkokulu ile Küçükdalyan Mahmut Yarım İlkokulu’nun birleştirildiğini, sınıflarda 60 kişilik öğrencilerin olduğunu belirtmesi kamuoyu gündemine bomba gibi düştü.

 

SİZİN ÇOCUKLARINIZ 60 KİŞİLİK SINIFLARDA MI OKUYOR?

TÖB-SEN Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı tarafından yetkililere yönelik yaptığı sert açıklamasında, “Antakya'ya bağlı İffet Zübeyir Göçmen İlkokulu ile Küçükdalyan Mahmut Yarım İlkokulu birleştirilmiş. Sınıflar 60 kişilik planlama hatasından dolayı 15 öğretmen norm fazlası konumuna düşüyor. Bu planlamayı yapan yetkililer, sizin çocuklarınız 60 kişilik sınıflarda mı okuyor? Öğretmenler 60 kişilik sınıflarda sağlıklı bir eğitim-öğretim ortamı yaratabilir mi? Öğretmen, veli ve öğrencilerin gelecek kaygılarını günübirlik sorun çözme yöntemlerinize kurban edemezsiniz!” diye konuştu.

TÖB-SEN Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı tarafından yapılan sert açıklamaya yetkililerin ne cevap vereceği ise merak konusu oldu.  (BEDİR GÖRÜN)