ÖĞRENCİLER VE VELİLER SIKINTILI!

  • Eklenme Tarihi :15.09.2022 | 13:53
  • Muhabir :

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte okullarda taşımacılıkla ilgili yaşanan sıkıntılar yüzünden öğrenci ve veliler kara kara düşünmeye başladı.

ÖĞRENCİLER VE VELİLER SIKINTILI!

Hatay’ın Antakya İlçesi’ne bağlı Narlıca Mahallesi’nde ikamet eden okul öğrencileri, okudukları okulların merkez içerisinde olması sebebiyle servis ihalesinin iptal edilmesi münasebetiyle okullarına yetişemedikleri gerekçesiyle sıkıntı yaşamaya başladı. Çocuklarını binbir zorluklarla yetiştirerek eğitim ve öğretimini en iyi şekilde tamamlasın diye çırpınan öğrenci velileri ise ne yapacaklarını şaşkınlık içerisinde seyrediyor.

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Narlıca Mahallesi’nde ikamet eden öğrencilerin okullarına gidebilmeleri için öğrenci servis ihalesinin iptal edildiğini belirten öğrenci velileri, “Bizler çocuklarımızı okullarına en iyi şekilde gönderebilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız mevcutta bulunan güzergah ile ilgili çok büyük sorun yaşamaktadır. Narlıca’da faaliyet gösteren taşımacılık kooperatifi güzergahı yolunda çocuklarımız her sabah okullarına toplu taşıma araçlarını kullandıklarında hem zaman açısından, hem de uzaklık açısından sorun yaşamaktadır. Ayrıca Narlıca Mahallesi’nde ikamet eden öğrenciler için okul servisi ihalesinin neden iptal edildiğini de anlamış değiliz. Bizim çocuklarımız kış aylarında nasıl okullarına gidip gelecek? Narlıca’da toplu taşıma araçlarını kullanan bir öğrencinin ineceği en son durak Köy Garajlarıdır. Antakya’nın merkezinde olan bir okula nasıl yetişecek bu çocuklar? Yaşadığımız bu sıkıntılara başta Hatay Valiliği olmak üzere tüm yetkililerin el atmasını bekliyoruz.” diye konuştular.

OKUL SERVİS İHALESİ NEDEN İPTAL EDİLDİ?

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte Narlıca Mahallesi’nde ikamet eden okul öğrencilerinin okullarına zamanında yetişebilmeleri için Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan okul servisi taşımacılığı ihalesinin neden iptal edildiği ise merak konusu oldu. (Murat MUTLU)