ÖĞRENCİLERE AKRAN ZORBALIĞI ANLATILDI

  • Eklenme Tarihi :10.12.2022 | 02:09
  • Muhabir :

Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Samandağ İlçesi’nde Özel Samandağ Bilge Anka Koleji Anadolu Lisesi’nde öğrencilere “Akran Zorbalığı” konulu eğitim verildi.

ÖĞRENCİLERE AKRAN ZORBALIĞI ANLATILDI

Aile Eğitim Programı(AEP) İletişim Modülü kapsamında gerçekleştirilen ve Samandağ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli personel Bülent Kaplan tarafından verilen eğitimde öğrencilere, “Zorbalık Nedir, Zorbalığın Türleri, Akran Zorbalığında Türler, Zorbalığın Şiddet ve Saldırganlıkla İlişkisi, Zorbalık Davranışı Gösterenlerin Genel Özellikleri, Zorbalığa Maruz Kalanlar Neler Hisseder, Zorbalıkla İlgili Yanlış Bilinenler, Zorbalığın Sonuçları, Zorbalıkla İlgili Yanlış Bilinenler, Zorbalığı Engellemek İçin Neler Yapılabilir, Siber Zorbalık, Siber Zorbalık Türleri ve Yaygınlığı, Siber Zorbalığı Engellemek İçin Neler Yapılabilir, Hukuki Boyut, Bilinçli Medya Kullanımı” hakkında bilgi verildi.

Gerçekleştirilen eğitimin ardından öğrencilerin soru ve cevap bölümünün ardından konu ile ilgili broşür dağıtımı ile birlikte program sona erdi. (Haber Merkezi)