Park halindeki minibüste yangın çıktı

  • Eklenme Tarihi :02.06.2023 | 12:21

Hatay’ın İskenderun ilçesinde gece saatlerinde cadde üzerinde park halindeki minibüste henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Sabaha karşı meydana gelen araç yangını çevrede oturan sakinleri tedirgin etti.

Park halindeki minibüste yangın çıktı

MAHALLELİ PATLAMA SESLERİNE UYANDI!

Edinilen bilgilere göre, Piri Reis Mahallesi Şehit Ahmet Er Yayman Caddesi üzerinde gece saat 03.45 sıralarında, geceyi aydınlatan ve peş peşe patlama sesi, çevre sakinlerini uykularından uyandırdı. Cadde üzerinde park halinde bulunan minibüs henüz bilinmeyen bir nedenle yanmaya başladı.

Alev topuna dönen minibüsten kara dumanla birlikte alevler yükseldi. Gecenin karanlığını aydınlatan yangını ise çevre sakinleri büyük bir korku ve endişeyle izledi. Müdahale dahi edilemeyen yangını söndürmek için HBB itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Kısa sürede ulaşan ekipler, yakın çevrede çadırların da bulunduğu yangını tazyikli su sıkarak söndürmeyi başardı, ancak araç kullanılamaz hale geldi. Bölgeye gelen Emniyet ekipleri ve itfaiye araç yangınıyla ilgili tahkikat başlattı. (Haber Merkezi)