PROJE FARKLI BİR BOYUT KAZANDIRDI

  • Eklenme Tarihi :14.09.2023 | 12:26
  • Muhabir :

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde bulunan Tayvan Kültür Merkezi 4 üniteyi Reyhanlı Belediyesi’ne tahsis etti.

PROJE FARKLI BİR BOYUT KAZANDIRDI

Tayvan Büyükelçiliği tarafından yapılan üniteler Tayvan Ekonomi ve Kültür Misyonu Ankara Temsilcisi Büyükelçi Volkan Chih-Yang Huang, tarafından Reyhanlı Belediyesi’ne bağış yapılarak Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’na törenle teslim edildi.

 

BÜYÜKELÇİ HUANG: MERKEZİMİZDE HERŞEY YERİNE OTURMUŞ

Gerçekleştirilen teslimat töreninde bir konuşma yapan Tayvan Büyükelçisi Volkan Chih-Yang Huang, “Ünitelerin yapım aşamasından hizmet aşamasına kadar çalışmaları bizzat yerinde takip ettik. Şu an son aşaması ve merkezimiz burada kadınlarımıza hizmet etmektedir. Merkezde her şey yerli yerine oturmuş. Daha önemli organizasyonlarla çalışmalarımız Reyhanlı Belediyesi ile devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

HACIOĞLU: PROJE REYHANLI’YA FARKLI BİR BOYUT KAZANDIRDI

Eğitim odaklı projeleri Reyhanlı’ya kazandıran Tayvan Hükümeti’ne teşekkür ederek teslimat töreninde bir konuşma yapan Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, “Proje ilçemize farklı bir boyut kazandırdı. Bu proje içerisinde kadın derneklerimiz, kooperatiflerimiz ayrı ayrı sanatlar icra edecekler. Unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı tekrar yaşama geçirmek ve kadınlarımızı ekonomik sosyal hayata kazandırmak bizim için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

REYHANLI BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Tayvan Büyükelçisi Volkan Chih-Yang Huang ve Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’nun yaptığı konuşmaların ardından yurtdışında olduğundan dolayı teslimat törenine katılamayan Tayvan Kültür Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Chiu Chen Yu ise mesaj yolu ile katılarak, “Kadınların sosyal uyum çalışmasında el sanatları resim sanat deri işlemeciliği gibi alanlarda faaliyet göstermekte. Sadece kurs niteliği olmayan merkez Suriye’den gelen konukların çocuklarına da eğitim amaçlı destek çalışmaları da yapmakta. Sosyal uyum kapsamında yapılan bu çalışma Türkçe, İngilizce, Arapça ve resim konusunda  çok kurslar vermekte. Ayrıca spor aktivitesi çalışmalarında da bulunan merkez futbol basketbol ve masa tenisi kurslarına da devam etmekte. Çocukların ve yetişkinlerin talep ettikleri Kur’an Kursları da deneyimli hocalarımız tarafından uyum çalışması kapsamında merkezde devam etmekte. Kısa bir zaman sonra açılışı yapılan açılışı yapılacak merkezin Reyhanlılı vatandaşlara Suriye’den gelen konuklara hizmet edecek. Tören esnasında bulunamayan Tayvan Kültür Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Chiu Chen Yu yurtdışından mesaj yollayarak törene katıldı. Kısa zaman sonra resmi bir şekilde kültür merkezimiz hizmetlerine hizmet katarak devam edecektir. Bize Destek veren  Tayvan Ekonomi ve Kültür Misyonu Ankara Temsilcisi (Büyükelçi) Sayın  Volkan Chih-Yang Huang’a ve Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’na teşekkür ederiz.” dedi. (ZÜBEYDE SARI)