ŞENKÖY SEVDALILARINDAN FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

  • Eklenme Tarihi :30.01.2023 | 11:13

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından toplanan yardımlar ile Şenköylülere kazandırılan yeni mezarlık alanında Şenköy Sevdalıları tarafından fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

ŞENKÖY SEVDALILARINDAN FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

Şenköy’ün tarih, kültür, kültür, doğa ve inanç turizmini yeniden canlandırmak için yaklaşık 3 yıl önce Teyfik Gülen, Hasan Göktürk (Küllük), Mehmet Gökçen ve Murat Mutlu’dan oluşan Şenköy Sevdalıları Grubu, Şenköy Mahalle Muhtarı Abdullah Burakçın önderliğinde Şenköylülere kazandırılmış olan yeni mezarlık alanında yaklaşık 60 adet fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Mevcut mezarlık yerinin artık kaldırmadığını ve yeni mezarlık alanını da yaklaşık 5 yıl önce Şenköy halkına kazandırdıklarını belirten Şenköy Mahalle Muhtarı Abdullah Burakçın, “Yaklaşık 5 yıl önce Şenköylü vatandaşlarımız tarafından birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde topladığımız yardımlarla yeni mezarlık alanımızı vatandaşlarımıza kazandırdık. Allah hayırsever vatandaşlarımızı böylesine anlamlı bir kazanımdan dolayı eksik etmesin. Şimdi de yeni mezarlık alanımız için fidan dikimi etkinliğini gerçekleştirdik. Şenköy Sevdalıları Grubu tarafından Şenköy için yaptıkları tanıtım çalışmalarını takdir ediyorum. İnşallah kurumsal anlamda Şenköy’e ve tarihine sahip çıkarak çalışmalarını başarıyla sürdürürler. Rabbim yollarını açık eylesin.” dedi. (Murat MUTLU)