SUMAK VE ALIÇ FİDANLARI DAĞITILDI

  • Eklenme Tarihi :09.12.2022 | 10:39
  • Muhabir :

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde faaliyetlerini sürdüren İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere Sumak ve Alıç Fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

SUMAK VE ALIÇ FİDANLARI DAĞITILDI

Yayladağı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen fidan dağıtım etkinliğine Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Belediye Başkan Vekili Eyüp Sökmen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yakup Karasoy, Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Ceylan ve Ak Parti İlçe Başkanı Doğan GÜRLEN ile birlikte çiftçiler katılım gösterdi.

Yayladağı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen atıl tarım arazilerinin tarıma kazandırılması amacıyla sumak ve alıç fidan dağıtımı etkinliğinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Yayladağı Kaymakamı Ö. Faruk Gökçe, “Bölgemizde atıl durumda bulunan tarım arazilerinin yeniden kazandırılması konusunda çiftçilerimizi bilinçli bir şekilde bilgilendiren İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü tebrik ediyorum. İnşallah atıl durumda olan tarım alanlarını bölgemizin gelir getirici fidanlarından olan Sumak ve Alıç Fidanları ile yeniden hem tarıma, hem de ekonomiye kazandıracaklardır. Çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu. (MURAT MUTLU)