TARİHİ TEHLİKE!

  • Eklenme Tarihi :13.01.2023 | 11:01
  • Muhabir :

ANTAKYA’nın tarihi sokakların da bulunan eski evler tehlike saçmaya devam ediyor.

TARİHİ TEHLİKE!

Bu evlerden biri de Sofular Mahallesinde bulunan tarihi bir ev. Dışarıdan bakıldığında tehlikenin boyutlarının ne kadar vahim olduğu çok net görülüyor. Zemin katının duvarında boydan boya çalkak bulunan ev iki katlı tarihi bir Antakya Evi. Özel mülk olan evin boydan boya duvarının çatladığı evin, çatlağın bitti yerde sıvasının bir bölümü dökülmüş. Büyük bir bölümü de dökülmek üzere. Dökülmeye yüz tutmuş, sıvalar düşerek bulunduğu dar sokaktan geçen vatandaşları yaralayabilir yada öldürebilir.

BURADAN GEÇMEYE KORKUYORUZ

Tamamen bakımsız olan evin yaşanan son depremde daha da zarar gördüğünü belirten vatandaşlar, mahallelerinde bu tür evlerin sayısının hayli fazla olduğunu söylediler.

İki katlı evin bakımsızlıktan çökmek üzere olduğunu belirten vatandaşlar, “Özellikle yağmurlu havalarda buradan geçmeye korkuyoruz. Çünkü gördüğünüz gibi duvar boydan boya çatlamış ve sıvaları dökülüyor. Çatlağın üst bölgesinin sıvası kabarmış her an düşebilir. Burası okul yolu. Buradan eşimiz çocuklarımız geçiyor. Herhangi bir yaralanma, yada daha büyük bir olay yaşanmadan mahallemizdeki bu eve ve bu ev gibi tehlike saçan evlere önlem alınmasını istiyoruz.” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)