Taşındığı evin elektriğini kestiler!

  • Eklenme Tarihi :16.09.2023 | 11:28

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hataylı depremzede ailelere zorluk üstüne zorluk çıkarılmaya devam ediyor

Taşındığı evin elektriğini kestiler!

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında evlerinin yıkılmasının ardından Konteyner Kent’te yaşamını sürdüren vatandaş, kendi babası adına konteyner çıkmadığı gerekçesiyle dışarıdan Zülüflühan Mahallesi'nden tuttuğu evin kendisinden önce oturan kiracının elektrik abonmanlığını sona erdirmesinin ardından oturulan binanın orta hasarlı olması sebebiyle vatandaşın elektriğini kestiler.

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hataylı depremzede ailelere zorluk üstüne zorluk çıkarılmaya devam ediyor. Konteyner Kent’te 5 kişi kalarak yaşamını sürdüren bir vatandaş, daha sonra dışarıdan bulduğu kiralık eve taşındı. Kendisinden önce aynı evde oturan kiracının elektrik aboneliğini iptal ettirmesinin ardından, yeniden abonelik almak için kuruma giden vatandaş, binanın orta hasarlı olması sebebiyle yeni abonelik verilmediğinden oturdukları dairenin elektriği kesildi. Elektriği kesilen vatandaş şimdi de karanlıkta oturarak yetkililerden gelecek olan yardımı bekliyor.

KARANLIKTA KALDIK, NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ!

Yeni taşındıkları evde kendilerinden önce oturan kiracının adına olan elektrik abonmanlığını sona erdirmesinin ardından elektrikleri kesilen vatandaş, “6 Şubat’ta meydana gelen depremde evimiz ağır hasarlı olup yıkıldı. Daha sonra şehir dışına çıkarak barınmaya çalıştık. 4 kişilik ailede hak sahibi olarak başvurduğumuz konteyner talebi bizlere verildi. Epilepsi hastası olan ve raporu yüzde 50 olan Babam F.S. adına konteyner talebinde başvurumuza halen cevap gelmedi. Tek odalı konteynerde 5 kişi olarak kalıyoruz. Ciddi anlamda sağlık sorunları yaşamamızın yanı sıra psikolojik olarak da zor durumdayız. Babamın sağlık sorunları nedeniyle eşim dışarıdan ev tuttu. Bu zor günlerde kiraların ateş pahası olduğu bir dönemde tuttuğumuz evde daha önce oturan kiracı elektrik abonmanlığını sona erdirmesiyle birlikte elektriğimiz kesildi. Bizler de kuruma giderek yeni abonelik talebinde bulunduk. Fakat binanın orta hasarlı olduğunu söyleyen yetkililer yeni elektrik aboneliğini vermeyerek elektrikler kesildi. Karanlıkta oturuyoruz, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Elektrik olmayınca yaşam düzeni ve sağlık düzeni de bozuluyor. Konu ile ilgili olarak yetkililerden yardım bekliyoruz.” diye konuştu. (ESRA TURAN)