TÜTÜNLERİNİZİ SATMAYIN BİR HAFTA BEKLEYİN!

  • Eklenme Tarihi :30.08.2022 | 10:49

Büyük Yayladağı Tütün Kooperatifi Başkanı Cahit Aşkar, tütün üreticilerini ürünlerini yok pahasına satmamalarını en az bir hafta içerisinde Kooperatif olarak daha yüksek bedelle alım yapacakları uyarısında bulundu.

 TÜTÜNLERİNİZİ SATMAYIN BİR HAFTA BEKLEYİN!

Başkan Aşkar şirket ayakçılarının 18 TL bedel ile çiftçilerden tütünlerini almak istedikleri duyumları üzerine üreticilere “Tütünleri satmayın bir hafta bekleyin” uyarısı yaptı.

Çiftçilerin emeklerinin mağdur olmaması için Kooperatif olarak yüksek bir fiyat ile alacaklarını duyuran Aşkar şu uyarıyı yaptı: “Şirin ilçemin Şirin insanları, kıymetli cefakar Tütün üreticilerimiz, geçen yıl 18 TL.'den şirket ayakçıları çiftçimizin elinden el emeği göz nuru ile bir yıl emek ederek yetiştirdiğiniz kaliteli tütünlerinizi yok pahasına verdiğiniz şirket ayakçıları. Büyük Yayladağı Tütün Kooperatifinin kurulmasıyla paniklediler. İlmek ilmek , adım adım yol kat eden kooperatifimiz Tütün alım merkezi(Ambar)i ile Merkezde bir ofis yerimizi almanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Yönetim kurulu arkadaşlarım ve siz değerli kooperatif üyelerimizin destekleri ile bu işleri başarıyoruz. Birlikten güç kuvvet doğar. Bu yıl vermiş olduğumuz mücadeleler sonucunda kilogramı 42 TL alımı yapılan tütün değerine alınmayarak, şirket ayakçılarının, çiftçilerimizin emeklerini yedikleri gözlenmiştir. Bizler kooperatif olarak fiyatları en üst seviyeye çıkartmaya çalışmaktayız. Bu vesileyle ayakçıları aradan çekmenizi bu kan sömürücülere tütün vermemenizi, bir hafta tütünlerinizi satmayın. En az 65 ile 68 TL arasında Tütünlerinizi kooperatif olarak almayı taahhüt ediyoruz. Kooperatifimiz bugüne kadar sizlerin haklarını korumak ve emeklerimizin karşılığını almanız için beklemiş ve görüşmeler yapmıştır. Son aşamadayız. Allah'ın izniyle bir hafta sonra en az 65 TL ve üzerine almayı amaçlıyoruz. Lütfen Bir Hafta Tütünlerinizi Satmayın”. (Haber Merkezi)