YAYLADAĞI BARAJI VE KANALETLERİN DURUMU İÇLER ACISI!

  • Eklenme Tarihi :26.01.2023 | 09:18
  • Muhabir :

2000 yılında yapımı tamamlanan Yayladağı Barajı, siyasi ve bürokratların ilgisiz kalması çiftçileri ve sivil toplum kuruluşlarını tedirgin etti.

YAYLADAĞI BARAJI VE KANALETLERİN DURUMU İÇLER ACISI!

Türkiye’nin ve Hatay’ın en güneyinde bulunan sınır ilçelerimizden biri olan Yayladağı İlçesi’nde 1983 ile 1988 yıllarında inşa edilen ve 2000 yılında da yapımı tamamlanan Yayladağı Barajı’nın işlevi konusunda tarım alanında artan ihtiyaçlar hakkında siyasilerin ve bürokratların ilgilenmemesine ilçede tarım alanında faaliyet gösteren çiftçi ve sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi.

Yayladağı İlçesi’nde tarım alanında faaliyet gösteren çiftçilerin sorunlarının yanı sıra, ilçede yaşayan çiftçilere yönelik sulama ve içme sanayi suyu üretmek amacıyla yaklaşık 45 yıl önce inşa edilen ve 2000 yılında yapımı tamamlanan Yayladağı Barajı, siyasi ve bürokratların ilgisiz kalması çiftçileri ve sivil toplum kuruluşlarını tedirgin etti.

ÇİFTÇİLERİN SU SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURUN!

Sosyal medya üzerinden tepkisini dile getiren Büyük Yayladağı Tütün Kooperatifi Başkanı Cahit Aşkar, “Siyasiler Reyhanlı, Kırıkhan, Samandağ’ı konuşurken, bizim Yayladağı Barajı ve kanaletlerinin durumu içler acısı durumda. Neden birileri bunu çözüme kavuşturmuyor? Reyhanlı, Kırıkhan, Samandağ ekseninde dönen siyasilere çağrımızdır. Çiftçilerimizin su sorununu bir an önce çözüme kavuşturun?” diyerek tepki gösterdi.