YAYLADAĞI'NA SAYACILIK ATÖLYESİ KURULACAK

  • Eklenme Tarihi :09.09.2022 | 13:20
  • Muhabir :

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Yayladağı İlçesi’nin hak ettiği hizmetleri resmi kurum ve kuruluşlarla istişare ederek işbirliği içerisinde ilçeye değer katmaya devam ediyor.

YAYLADAĞI'NA SAYACILIK ATÖLYESİ KURULACAK

Türkiye’nin yüzde 35 oranında erkek ayakkabı ihtiyacını karşılayan Hatay’da ayakkabıcılık mesleği içerisinde faaliyet gösteren sayacılık mesleğinin geliştirilmesi için kolları sıvayan Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın, Yayladağı İlçesi’nde Sayacılık Atölyesi’nin kurulması için Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ı ATSO Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız’la birlikte makamında ziyaret ettiler.

SAYACILIK ATÖLYESİ’NİN KURULMASI MESLEĞİMİZE DEĞER KATACAK

ATSO Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız ile birlikte Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ı makamında ziyaret eden Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın yaptığı konuşmada, “Ayakkabıcılık mesleğimizi daha iyi şartlarda ilerletmek ve geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hatay Valiliği, ATSO ve Yayladağı Belediyesi ile işbirliği yaparak Hatay Ayakkabıcılar Odası tarafından hazırlamış olduğumuz Sayacılık Atölyesi’nin kurulması mesleğimiz açısından büyük önem arz etmektedir. Desteklerini esirgemeyen Hatay Valiliği’ne, ATSO’ya ve Yayladağı Belediyesi’ne Hatay Ayakkabıcılar Odası olarak teşekkür ediyorum.” dedi.

MESLEKİ PROJELERE İMZA ATMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın ve beraberinde bulunan ATSO Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Hatay Valiliği - ATSO - Ayakkabıcılar Odası destekleriyle ilçemizde Sayacılık Atölyesi üzerine tasarladığımız projemizin temellerini atıyoruz. İş gücüne ve insan gücüne ekonomik olarak büyük destek kazandırmak için mesleki projelere imza atmaya devam edeceğiz ve bunun da gurunu yaşıyoruz. Ekonomik anlamda bir yandan işsizliğe çare olmaya çalışırken, diğer yandan da üretim yapan mesleklerimizin ekonomiye katkı sağlamalarına imkan sağlıyoruz. Hatay Valiliği başta olmak üzere, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile Ayakkabıcılar Odası'na desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize ve ayakkabıcılık sektörümüze hayırlı olsun.” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’A ANTAKYA AYAKKABISI HEDİYE EDİLDİ

Sayacılık Atölyesi’nin Yayladağı İlçesi’nde kurulması için ATSO Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız ile birlikte Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ı ziyaret eden Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın, yapılan konuşmaların ardından kendi tesislerinde ürettiği Antakya ayakkabısını Başkan Yalçın’a hediye etti. (Murat MUTLU)