YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM SERVİSİ YENİLENDİ

  • Eklenme Tarihi :13.01.2023 | 10:39

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (HMKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi eski yerinden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları binasına taşınarak modernize edildi ve 18 kuvöz ile yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM SERVİSİ YENİLENDİ

Yeni doğmuş bebeklerde oluşabilecek komplikasyonlara zamanında ve doğru şekilde müdahale edilebilmesini, bebeklerin yaşama olasılığının artırılmasını sağlayan ve sadece bebeklere değil aynı zamanda serviste yatan annelere bebek bakımı, emzirme danışmanlığı gibi hizmetlerin verildiği Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi eskiden 13 kuvöz kapasite ile hizmet vermekteyken 3. Basamak 18 kuvöz kapasiteye çıkarılarak modernize edildi ve vatandaşların hizmetine sunuldu.

HASTANEMİZE HAYIRLI OLSUN

MKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi Doç. Dr. Onur Koyuncu ünitenin açılması vesilesi ile Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi ve Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı hekimleri ile bir araya geldi. Başhekim Onur Koyuncu “Hatay’ın böyle bir hizmete çok ihtiyacı vardı. Bu ünitenin açılışı ile yenidoğan bebeklerimiz daha modern kuvözler ve daha modern tıbbı teçhizat ile bakım ve tedavi alabilecekler. Ayrıca ünitenin 3. Basamak olması ileri tetkik ve tedavi ihtiyacı olan bebeklerin burada tedavi süreçlerinin planlanmasını daha da kolaylaştırdı ve burada yatan bebeklere daha efektif bakım verilmesini sağlayacak. Emeği geçenlere teşekkür eder ünitenin şehrimize ve hastanemize hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)