YIKILMAYI BEKLEYEN BİNALAR RİSK TAŞIYOR

  • Eklenme Tarihi :23.01.2023 | 10:14
  • Muhabir :

Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü binası atıl vaziyette yıkılmayı bekliyor. Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile yıkılıp yeniden yapılması planlanan bina aylardır, kendi kaderine terk edilmiş durumda.

YIKILMAYI BEKLEYEN BİNALAR RİSK TAŞIYOR

Gündüz caddesindeki yıkılmayı bekleyen 3 binadan biri olan Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü binasının bir an önce yıkılması gerektiğini belirten vatandaşlar, artık bu görüntüyü görmek istemediklerini söylediler.

 

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE NEDEN OLUYOR

Cadde üzerinde atıl halde bırakılan 4 buna bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Caddemiz üzerinde yıkılmayı bekleyen 3 bina birde tamamlanmamış bir bina bulunuyor. İki bina kentsel dönüşüm yapılmak amacı ile boşaltıldı. Ama aylardır atıl durumda bekliyor. Bunun yanında yapımı devam ederken, mütahitle yaşanan anlaşmazlık nedeni ile yapımı tamamlanmayan bir bina var. Bu binalara birde Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü binası eklendi. 4 binada görüntü kirliliğine neden oluyor.” dediler.

SUÇ VE SUÇLULAR İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN

Atıl durumda bekleyen binaların suç ve suçlular için biçilmiş bir kaftan olarak orada durduğunu belirten vatandaşlar, “Bu binaların atıl durumda bırakılması güvenlik açısından da problem doğurabilir. Suç ve suçlular için hepside biçilmiş kaftan. Çok katlı bu binalar caddenin güvenliği için de büyük bir risk, çünkü 4 binada boşta ve hiçbir güvenlik önlemi alınmamış durumda. Emniyet Müdürlüğümüzün mekruh binalarla ilgili hassasiyetini biliyoruz. Mutlaka bu binaları gözlem altında tutuyorlardır ama bu binalar bizim için yinede güvenlik açısından büyük risk oluşturuyor. Yeniden yapılmayacaklarsa bile yıkımları bir an önce gerçekleştirilmeli” diye konuştular. (Yaser ÇAPAROĞLU)