TARİHİNDE ilk defa süper ligde mücadele eden Atakaşş Hatayspor, doğru bir transfer politikası çizerek, doymuş, yüzü eskimiş futbolculardan uzak durdu ve kendi belirlediği futbolcuları transfer ederek başarıyı yakaladı.

Ancak Emre Çolak transferi, Atakaş Hatayspor’u bu çizgisinden daha ilk transferde uzaklaştırdı. Emrah Bassan söylentileri bu işin tuzu biberi oldu. Sportif Direktör Fatih Kavlak’ın istifa etmesi, sözleşmesi biten futbolcularının sayısının fazlalığı, transfer edilecek mevkilerin çokluğu, yönetimin işini epey zorlaştıracak gibi duruyor.

Kolay değil tabu. Transfer planlaması yapacaksınız. Ardından futbolcularla, arayı bozan menejerlerle görüşeceksiniz. Büyük bir endüstri haline dönen futbol sektöründe dönen paralara artık akıl sır ermez oldu. Hele kur farkının yaşandığı Türkiye’de dışarıdan futbolcu getirmek Anadolu takımları için neredeyse imkansız hale geldi.

Evet ilk sezonumuzda yapılan transferlerin aşısı tuttu. Takım bir hava yakaladı ve ligi 6. Sırada tamamladı. Ama Futbolda her zaman istikrar başarının anahtarıdır. Kadroda istikrar, hocada istikrar, yönetimde istikrar yoksa o külüp başarısız olmaya mahkumdur. Şu anda Atakaş Hatayspor’da eksik olan tek şöy kadrodaki istikrarsızlık. İlk sezon mükemmel bir şekilde yapılan kadro mühendisliğini yeni sezanda da tutturmak hayli zor olacak. Çünkü takımın çekirdek kadrosu dağıldı. Ryane Aabid, henüz karar vermedi. Ruben Riberio Hatay’a artık gitmem diyor. Akontola gitti. Boupendza gitti gidecek. Pablo’ya ulaşılamıyor. Kaptanımız artık futbolu bırakma eşiğine geldi. Anlayacağınız orta sahamız ve defansımız tamamen boşaldı. Atakaş Hatayspor’a başarıyı getiren bu iki mevki ye Emre Çolak’ın dışında futbolcu henüz alınamadı.

Evet henüz erken. Ama taraftarları bir telaş sardı. Erken kalkan çok yol alır sözünden yola çıkarsak eğer, taraftar son derece haklı.

Yönetimin transfer için geçe gündüz çalıştığını, her ismi ince eleyip sık dokuduğunu biliyorum.

İşleri gerçekten çok zor.

Bugün yarın yeni isimleri açıklayabilirler. İlk sezonumuzda kiralık futbolcu sayımız oldukça fazlaydı. İnşallah bu sezon bu hataya düşülmez. Yönetim inandığı futbolcularla en az iki yıllık sözleşme yapmalı. Tıpkı Boupendza’ya, Diouf’a yaptıkları gibi. Çünkü başarının devam etmesi için kadro istikrarı olmazsa olmazlardan biri. Bunu yukarıda da yazdım. Kadro istikrarı çok önemli. Yönetim de kulübün gücünün yettiği kadar bu yolda yürümeli. İlk sezonda sürdürdüğü transfer politikasını bu sezonda sürdürmeli.

Futbola doymamış, başarıya aç futbolcuları almalı. Bu aşı her zaman tutmayabilir eğer bir çizginiz ve bir duruşunuz varsa buna asla bozmamalısınız.Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz