Atakaş Hatayspor deplasmanda çok anlamlı bir galibiyet aldı. Aytemiz Alanya galibiyetinin ardından girilen milli aranın ardından lige bomba gibi dönen bordo-beyazlılar eksiklerine rağmen Rize deplasmanından 3 puan çıkarmayı bildi.

Hemde iyi bir futbolla 3 puanı aldı. Öyle ki rakip kalede 12 defa pozisyona girdi, bunların 5-6 pozisyon yüzde yüzlük gol pozisyonu, Kamara kaçırdı, Al Kaabi kaçırdı. O kaçırdı bu kaçırdı.

Anlayacağınız Atakaş Hatayspor hiç girmediği kadar gol pozisyonuna girdi ve bunlardan 2 tanesini gole çevirebildi. Uzun süredir bu kadar etkili bir Hatayspor izlememiştim doğrusu. Yaptığı baskı, girdiği pozisyonlar tam bir futbol resitali sundu bize ve sonunda da Bordo-Beyazlı taraftarlar mutlu oldu.

Ha taraftar derken, ilk 2 haftanın ardından sallayanlar nerede. O klavye taraftarları. Asan kesen, bu takımdan bir cacık olmaz diyen sözde taraftarlar.

Bakın ne oldu.

Hatayspor deplasmanda oynadığı futbolla rakibini adeta ezdi.

Nefes aldırmadı.

Hemde ilk üç hafta 3 gol atan Lobjanidze olmadan, Defansta Falette olmadan, daha sayayım mı?

Ne demiştik biraz sabır. Sabredenlerin sonu selamet oldu.

Hatayspor öyle bir futbol oynadı ki. Görenler parmağını ısırdı. Defansta Burak, harikalar yarattı. Aralara öyle girdi ki gol diye ayağa kalkan Rizelileri kestiği toplarla hayal kırıklığına uğrattı.

Orta sahada Traore resitali vardı. Büyük umutlarla trnsgfer edilen ancak istenileni bir türlü veremeyen Traore attığı ara paslarla Aabid’i aratmadı. Ya Kamil Ahmet Çörekçi’ye ne demeli. Sağ taragfta Rize’nin yıldızı Bolasie’ye adım attırmadı. Onu bir kez kaçırdı Rize gol pozisyonuna girdi. Solda Adekugbe rüzgarı vardı adeta. Etkilive sert esti. Diouf’a öyle bir orta kesti ki, Diouf Rize’ye acımadı ve kafayı çaktı.

Bu adama boşuna Diouf havayolları demiyorlar. Topu öyle bir yükseliyor ki zamanlama, müthiş havada adeta asılı kalıyor ve topu isteği köşeye atıyor. Eliyle atsa belki de bu kadar isabetli atamayacak.

Ya El Kaabi’ye ne demeli. Yerinde durmuyor. Koşuyor, koşuyor mücadele ediyor. El Kaabi her yerde. Rakibine basıyor. Pres yapıyor. Birde son vuruşları iyi olsa El Kaabi bu ligin tozunu atar. Güçlü, kuvvetli bir futbolcu. Kolay kolay yıkılmıyor ve durmadan arıyor.

Burak, Kamil Ahmet Çörekçi, Traore, Diouf, Adekugbe ve El Kaabi gösterdikleri performansla öne çıkan futbolcular oldu. Ama Pazar günü Hatayspor takım olarak iyiydi.

Her zaman teknik direktör Ömer Erdoğan’a inandım ve güvendim. Kolay değil, geçen yılki kadrodan tamamen yenilendi. Yeni bir takım kuruldu. Bunları alacaksın, antre edeceksin, birbirleriyle kaynaştıracaksın, oyun planına göre harmanyalacaksın. Uyumlarını sağlayacaksın. En önemlisi de iyi bir aile ortamı yaratacaksın.

Kısacası Erdoğan geçen sene olduğu gibi bu sene de neredeyse sıfırdan başladı ve yeniden başardı. Bence bu sene geçen seneki kadrodan daha iyi bir kadroya sahip. Hemde bol alternatifli. Geçen yılı hatırlayın bu kadar seçeneği yoktu. Birde geçen sene yapılan hataların hiç biri bu sene yapılmadı. En önemlisi kadroda kiralık futbolcu yok gibi. Çünkü futbolcu kiraladığınızda yeni sezonda yeni bir takım kurmak zorunda kalıyorsunuz. Bu sefer yönetim bu hataya düşmedi ve transfer ettikleri futbolcularla en az 2 yıllık sözleşme yaptı.

4 hafta sonunda ortaya bomba gibi bir takım çıktı. Belki methiyeler dizmek için çok erken. Bunları bana yazdıran şey Rize karşısında oynanan futbol. İleriki haftalarda daha iyi bir Hatayspor izleyeceğiz. Bu bir gerçek.

Ne demişler sabrın sonu selamet.

Haydi sağlıcakla kalın….

 Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz