2022 yılında hedefimiz 250 bin ünite!

  • Eklenme Tarihi :08.09.2022 | 13:19
  • Muhabir :

2021 yılında Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin’in içinde aldığı Orta Akdeniz bölgesinde 230 bin ünite kan bağışı topladıklarını belirten Dr.Demir,“2022 yılındaki hedefimiz 250 bin ünite kan bağışı toplamak. Bunun için çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

2022 yılında hedefimiz 250 bin ünite!

KIZILAY Hatay Şubesi Kan bağışı kampanyası düzenledi. Antakya’da bulun Şube binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Orta Akdeniz Kan Bölge Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Hatay Kan merkezi Müdürü Dr. Cesur İnan, Kızılay Hatay Şubesi Başkanı Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Kan bağışı kampanyası öncesinde bir açıklama yapan  Orta Akdeniz Kan Bölge Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Türk Kızılay’ının ülkenin kan ve kan ürünlerini karşılamak adına ülke genelinde 18 bölgede hizmet verdiğini söyledi.

 

79 HASTANENİN KAN İHTİYACINI KARŞILIYORUZ

 Bunlardan bir tanesinin de mensubu oldukları Orta Akdeniz Bölgesi Kan Merkezi olduğunun altını çizen Demir, “Biz bölgemizde Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerine hizmet ediyoruz. Bölgemizdeki 79 hastanenin kan ve kan ürünleri ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızı kan bağışı konusunda bilinçlendirme adına hem eğitim çalışmalarımız hemde kan bağışı faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu anlamda Hatay ilimize baktığımızda kan bağışına duyarlılık her zaman üst düzeyde. Her zamanda böyle oldu. Gerek ülkedeki nüfusa göre kan bağışı oranında gerekse de duyarlılık anlamında Hatay halkı kan bağışına çok ciddi derecede önem veriyor.” dedi.

BÖLGEMİZDE 2021’DE 230 BİN ÜNİTE KAN BAĞIŞI YAPILDI

Orta Akdeniz Kan Merkezi olarak, 2022 yılının sonuna kadar hedeflerinin 250 bin ünite kan olduğunu belirten Dr.Demir, “Bölgemizde 2021 yılında toplam 230 bin ünite kan bağışı yapıldı.Bunları ayrıştırıp hastanelere kan ve kan ürünleri olarak dağıtımını sağladık. 2022 yılındaki hedefimiz ise 250 bin ünite, bu konuda hedefimizde bir sapa yok. Arkadaşlarımız bölgemizde çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda da Kızılay Hatay Şube Başkanımız sayın Kudret Özbakış, kan bağışlarına her zaman büyük destek oldular. Yaklaşık 2 ayda bir, bizlere şubelerinin kapısını açarak ev sahipliği yapıyor ve çok ciddi destek veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)