2023’ÜN İLK EĞİTİMİ DURAĞI HATAY OLACAK

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 11:51
  • Muhabir :

Türk Böbrek Vakfı 2023 yılının ilk eğitim programında, öğrenci eğitimlerinin yanı sıra ilk ve ortaokul öğretmenlerine ‘eğiticinin eğitimi’ sunumu ve okul öncesi kurum müdürleri semineri gerçekleştirerek, iki günlük bir program ile Hatay’da olacak.

2023’ÜN İLK EĞİTİMİ DURAĞI HATAY OLACAK

TÜRK BÖBREK VAKFI SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMLERİ İÇİN HATAY’DA!

Türk Böbrek Vakfı tarafından Türkiye genelinde yürütülen “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimleri, 16 Ocak Pazartesi günü ilkokul, lise öğrencileri ve eğitimciler ile Hatay’da bir araya geliyor.

2011 yılında bu yana Türk Böbrek Vakfı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile sürdürülen, “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerinin yeni durağı Hatay oldu. 

Aşırı tuz ve şeker tüketimine bağlı gelişen hastalıkların ve 0-18 yaş aralığı obezitenin her yıl artış göstermesi ve bu hastalıkların yaşam şekli değişiklikleri ile önlenebilir olması, verilen eğitimlerin temelini oluşturuyor. Bu sebeple öğrenci eğitimlerinin yanı sıra ‘eğiticinin eğitimi’ ve okul öncesi gurubu konusuna da önem veren Türk Böbrek Vakfı, öğrenci ve öğretmenlere vereceği eğitim ile il genelinde çok sayıda öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Eğitim programı, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Türk Böbrek Vakfı Projeler Koordinatörü Ayşe Onat, İl Milli Eğitim Müdürü ve Birten Bilecik’in  katılımı ile gerçekleştirilecek. (Haber Merkezi)