ANTAKYA’DA CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR!

  • Eklenme Tarihi :15.09.2022 | 11:22
  • Muhabir :

Milli Yüzme Antrenörü ve Cankurtaran Eğitmen Yardımcısı Murat Şaydak öncülüğündeki “Uluslararası Cankurtaran Kursu” 27 Eylül tarihinde başlıyor.

ANTAKYA’DA CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR!

27-29 Eylül tarihlerinde “bronz”, 30 Eylül-2 Ekim tarihlerinde ise “gümüş” cankurtaran kurslarının başlayacağı bilgisi verdİ. Murat Şaydak, kursu başarıyla bitirenlerin, otellerde, tatil köylerinde ve havuzlarda iş bulması için yardımcı olacaklarını söyledi. Yaklaşık 20 yıldır düzenli olarak kurs açıp, cankurtaranlık konusunda eğitimler verdiklerini söyleyen Şaydak, önceki yıllarda olduğu gibi gençlere iş imkânı sağlamak ve faydalı olmak için bu kursları düzenlediklerini söyledi.

 

Kursa katılmak isteyenler 0532 763 81 92, numaralı telefonla irtibat kurması gerektiğini söyleyen Şaydak, “Kursumuza, 18 yaşını doldurmuş, en az İlkokul mezunu olan ve yüzmeyi iyi derece bilen herkes katılabilir. Öğrencilere uygun fiyat uygulanmaktadır. Kurs sonunda başarılı olan katılımcılara uluslararası geçerliliği olan, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu(TSSF) onaylı, cankurtaran kimlik kartları verilecektir. Tatil yerlerinde, havuzlarda veya otellerde cankurtaranlık yapmak isteyenlerin, mutlaka bu belgeyi alması zorunludur. Cankurtaranlık belgesi olmadan, tatil yerlerindeki işletmelerde hiç kimseyi istihdam edemez, mutlaka bu cankurtaranlık kurslarını alanları istihdam etmek zorundadır.” dedi. Hem kişisel gelişim hem de mesleki deneyim fırsatı sunduklarını dile getiren milli antrenör Şaydak, kursların Antakya’da yapılacağını söyledi. (Haber Merkezi)