DÜNYA BİLİM ADAMLARI TÜRK BİLİM ADAMINA HAYRAN KALDI

  • Eklenme Tarihi :18.03.2022 | 10:39
  • Muhabir :

MKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih Yalçın, dünyanın sayılı bilim adamları arasında yer almasıyla dikkat çekiyor.

DÜNYA BİLİM ADAMLARI TÜRK BİLİM ADAMINA HAYRAN KALDI

 

Avrupa Kardiyoloji Uzmanı ve Avrupa Hipertansiyon Uzmanı olan, kariyeri başarılarla dolu olan MKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih Yalçın, dünyanın sayılı bilim adamları arasında yer almasıyla dikkat çekiyor.

Kıtalararası, ABD’den Avrupa’ya, Avrupa’dan Uzakdoğu’ya, Uzakdoğu’dan Asya’ya birçok hekimin katıldığı konferansla kendine hayran bıraktı. Yalçın yaptığı sunumla, Stres altında kalp yapısı, yakın gelecekte tüm dünyada erken teşhise yönelik kullanılacak gibi görülmektedir ifadelerine yer verdi.

Dünya genelinde kalp bilim adamları çatısı altında toplayan “CARDİO HUB” 2.toplantısını bu yıl yaptı. Bütün bilim adamlarının ilgiyle takip etmeleri ve sorular sorarak stres altında kalp yapısının detaylarını öğrenmeleri bu konunun yani stresten kalbi korumanın önemini vurgulanmıştır. Prof. Dr. Fatih Yalçın geçtiğimiz günlerde  çıkardığı “SAĞLAM KALP SIFIR STRES” adlı kitapla dikkat çekmişti.(Haber Merkezi)