EŞSİZ GELENEKSEL LEZZETİ TAM BUĞDAYLI PİDE

  • Eklenme Tarihi :06.04.2022 | 10:02
  • Muhabir :

RAMAZAN AYININ FAVORİSİ OLMAYA ADAY PİDE VE EKMEK ÇEŞİTLERİ...

EŞSİZ GELENEKSEL LEZZETİ TAM BUĞDAYLI PİDE

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sofralarının vazgeçilmezi sıcacık pideler ve birbirinden lezzetli ekmekler yerini alıyor. Farklı damak tatları göz önünde bulundurularak hazırlanan pide ve ekmek çeşitleri damaklarda gün boyu unutulmayacak lezzet bırakıyor. Mahalle fırıncılığının güven ve samimiyetini yenilikçi ve modern bir anlayışla harmanlayarak, fırın-kafe konsepti ile günümüze taşıyan Fırınya; tam karabuğday, cevizli ekşi maya ekmek ve tam buğday unlu pidesiyle Ramazan ayında lezzet şöleni yaratıyor. Doğal ve kaliteli bir şekilde özenle üretilen pide ve ekmek seçenekleri, sağlıklı ve zengin besin içeriği sayesinde Ramazan ayında sindirim sisteminin daha kolay çalışmasına da yardımcı oluyor.

RAMAZAN SOFRALARININ EŞSİZ GELENEKSEL LEZZETİ TAM BUĞDAYLI PİDE...

Özenle hazırlanan ve fırından sıcacık çıkan pideler, mis kokusu ve nefis tadıyla Ramazan ruhunu lezzetle buluşturuyor. Besin değeri yüksek olan tam buğday unundan üretilen pide, hem içeriği hem de nefis tadıyla farkını ortaya koyuyor. Fırınya ustaları tarafından özenle yoğurulup pişirilen pide, yüksek besin içeriği sayesinde tokluk hissi veriyor. Zengin lif kaynağına sahip olan pide, bağırsakların daha düzenli çalışmasını destekleyerek, sindirim sistemini de kolaylaştırıyor. Buğdayın en dış kabuğunu oluşturan buğday kepeğinde bulunan B1 ve B vitamini sayesinde ise Ramazan ayı boyunca daha enerjik ve dinç hissetmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra marka klasik Ramazan pidesinden vazgeçemeyenleri de unutmuyor. Beyaz undan üretilen ve diğer pidelerden farklı olarak içerdiği yoğurt sayesinde daha gevrek olan pide damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Özel üzüm pekmezinden yapılan sosu üzerine sürüldükten sonra bol çörekotu ve bol susamla fırına atılan pide iftar sofralarında lezzet şöleni yaşatıyor.

KARABUĞDAY EKMEĞİ SİNDİRİM SİSTEMİNİN RAHAT ÇALIŞMASINA DESTEK OLUYOR

Hem iftar hem sahur sofralarını şenlendirecek olan %100 karabuğday ekmeği içerdiği yüksek lif oranıyla uzun süre tok tutuyor. Fırınya ustaları tarafından özenle yoğurulup pişirilen ve tamamı karabuğdaydan üretilen ekmek, yüksek besin değeri ve doğal içeriğiyle Ramazan’ın favorisi olmaya aday... Tamamıyla lif, protein ve mineral bakımından zengin olan tamamen karabuğday un ile üretilen ekmek, hem sağlıklı hem de lezzetli bir besin alternatifi oluşturuyor. Sağlık açısından birçok fayda sunan karabuğday ekmeği düşük yağ ve yüksek lif oranıyla uzun süre tok tutarken, iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi haline geliyor. Aynı zamanda diyet yapmak ya da sağlıklı beslenmek isteyenlerin dikkatini çeken %100 karabuğday ekmeği, katkı ve koruyucu içermeyen içeriği sayesinde tüketicilere doğal beslenme imkanı da sunuyor. Kendine has mayasıyla uzun süre aynı tazeliğini muhafaza eden ekmek; mis kokusu ve lezzetiyle sofralarda yerini alıyor.

UZUN SÜRE TAZECİK KALAN EKŞİ MAYALI FIRINYA EKMEĞİ...

Son günlerde popülerliği her geçen gün artan ekşi maya ekmeği Ramazan ayında sofralarda yerini alıyor. Doğal yollarla oluşan bir maya türü olan ekşi maya ile üretilen ekşi mayalı Fırınya ekmeği, sağlıklı içeriyle de dikkat çekiyor. Ekşi mayalı ekmekte bulunan vitamin ve mineraller vücut tarafından daha kolay emiliyor ve vücut bunları daha iyi bir şekilde kullanabiliyor. Aynı zamanda küf gelişimini engelleyen asetik asit, ekşi mayalı ekmek yapımında kendiliğinden üretiliyor. Bu sayede ekmek kendini doğal yollarla koruyarak, hiçbir katkı maddesi olmadan uzun süre tazeliğini muhafaza edebiliyor. (Haber Merkezi)