GÖZALTI MORLUKLARININ TEDAVİSİ

  • Eklenme Tarihi :24.06.2022 | 09:56
  • Muhabir :

Gözaltı morlukları, kadın ve erkek pek çok kişinin ortak sorunu.

GÖZALTI MORLUKLARININ TEDAVİSİ

Bazen genetik bazen de yorgunluk, kafein, sigara ve nemsizlik gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak meydana gelen gözaltı morlukları için çok çeşitli krem ve serumlar olsa da cilt altı enjeksiyonları en hızlı ve en etkili sonucu vermektedir. Peki, dolgu mu yoksa mezoterapi mi bu morluklara iyi geliyor? Klinikte doktorlarımız her iki uygulamayı da yapıyor ancak söz konusu gözaltı morlukları olduğunda, mezoterapi daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak morluklar, çöküklüğün neden olduğu gölgelenme nedeniyle oluştuysa, ışık dolgusu ile de başarılı sonuçlar almak mümkün. Bu nedenle, kişisel durumunuza göre en doğru kararı doktorunuz verecektir.

 

MORLUKLAR NEDEN OLUR?

Göz çevresi, vücudun çoğu bölgesindeki ciltten daha ince bir cilde sahiptir. Bu da onun vücudun geri kalanından daha hassas, daha savunmasız olduğu anlamına gelmektedir. Cilt daha ince olduğundan, buradaki kan damarları çıplak gözle de daha kolay görülebilir. Bu göz çevresinin cildin geri kalanından daha koyu görünebilmesinin nedenidir. Peki, bazı kişilerin göz çevresi neden daha koyu olur? Göz altı morluklarının nedenleri nelerdir? Göz çevresindeki morlukların en temel nedeni; yorgunluk, uykusuzluk ve susuzluktur. Yorgun olduğunuzda ve yeterince su tüketmediğinizde, vücudunuz daha fazla su tutar ve göz çevresinin daha şiş görünmesine neden olabilir. Çok uzun süre telefon ve bilgisayar ışığına maruz kalmak da gözlerin yorulmasına ve göz çevresindeki cildin koyulaşmasına neden olur. Ayrıca, göz kuruluğu gibi bazı göz sağlığı sorunları da morlukların nedeni olabilir. Bunlara ek olarak; yıllarca maruz kaldığımız güneş, tiroit gibi bazı sağlık sorunları, sigara ve çok fazla kafein tüketimi de gözaltındaki morluklarınızın nedeni olabilir.

PARLAKLIK SAĞLIYOR

Işık dolgusu ve mezoterapi uygulamalarının etki mekanizmaları birbirinden farklıdır. Bu nedenle, göz çevresindeki farklı problemler için farklı prosedürler tercih edilir. Gözaltı ışık dolgusunun yapılma nedeni, bölgede kaybedilen hacmi geri kazandırarak daha ışıltılı bir görünüm yaratmasıdır. Mezoterapide ise cilt altına yapılan enjeksiyonlar ile cilt kalitesi artırılarak daha ışıltılı ve parlak bir görünüm elde edilebilir. Morluk veya çöküklük problemi olan bazı hastalarda her iki prosedürden biri yeterli olurken, bazı kişilerde her iki tedavinin birlikte kullanılması daha iyi sonuçlar vermektedir. (Haber Merkezi)