HATAY’DA BEN OLSAYDIM ÇALIŞTAYI

  • Eklenme Tarihi :08.04.2022 | 10:05
  • Muhabir :

HATAY İl Sağlık Müdürlüğü’nde, “Ben olsaydım” konulu çalıştay düzenlendi.

HATAY’DA BEN OLSAYDIM ÇALIŞTAYI

 

Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu Başkanlığında, İlçe Sağlık Müdürü Ayşe Betül Sovukluk’un organizasyonu ile akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katkı sağladığı çalıştaya, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, ev hanımları, şoförler ve diğer kurum temsilcileri katıldı.

Çalıştayda 2 gün boyunca uyuşturucu bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı, kumar bağımlılığı, tütün ve alkol bağımlılığı ile ilgili çalışmalar yapmak üzere katılımcılar 7 farklı gruba ayrılmış ve çalıştay sonunda her grup bir temsilci seçerek kendi konularına dair ortak fikirlerini sundular.

BAŞARIYI GETİRECEKTİR

Çalıştay ile ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, “Madde ve Davranış bağımlılıkları günümüzde toplumların karşı karşıya kaldığı küresel sorunlardan biri haline gelmiştir. Ne yazık ki dünyanın birçok ülkesinde, nesiller zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkların pençesinde yitip gitmektedir. Bağımlılıkla mücadele konusunda devam ettirilecek çalışmaların ivme kazanması, toplum katılımıyla birlikte ihtiyaçların doğru şekilde tespit edilmesiyle mümkün olabilecektir. Sorunların küçük ve büyük ayrımı yapılmadan tespiti yapıldıktan sonra bilimsel temellere oturtulmuş müdahale adımlarının öncelik sırasıyla uygulanması başarıyı getirecektir.” dedi. (Haber Merkezi)