HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANDI

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 08:59
  • Muhabir :Haber Merkezi

HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANDI

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü, Hemşireler Haftası dolayı ile bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe, hastane yönetimi ve hastane personelleri katıldı. 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikte, depremde hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Kuran-ı Kerim’i Tilaveti yapıldı. Etkinlikte konuşan Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Sıtkı Sönmez, “Öncelikle depremde kaybettiğimiz mesai arkadaşlarımız ve tüm deprem şehitlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.  Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler,  özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ düsturuyla topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle hiçbir ayrım gözetmeksizin, birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışırlar.” dedi.

HOŞGÖRÜNÜN SİMGESİ OLMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

Sönmez şöyle devam etti, “Zira onlar, insan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şey olmadığını çok iyi bilirler. Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz şu dönemde tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte yoğun mesai harcayan değerli hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Ülkemizde de hemşireler, sağlık kuruluşlarında kendilerine ihtiyaç duyulan her yerde, hastaların sağlıklarına kavuşması adına, sağlık ordumuzun bir neferi olarak, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olmaya devam etmektedir.”

KUTSAL GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

“Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık camiamızın kanatsız melekleri olan değerli hemşirelerimize verdikleri emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kendilerine, bu kutsal görevlerinde başarılar temenni ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik depremde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına  ağaç dikme etkinliği ile son buldu.