HEMŞİRELER VE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLAMIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 09:02
  • Muhabir :Haber Merkezi

HEMŞİRELER VE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLAMIYORUZ

Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı ve Birlik Sağlık Sen Hatay İl Başkanı Metin YILMAZ  “12 Mayıs’a denk gelen Hemşireler ve anneler gününü kutlamıyoruz. Ta ki 6 şubat depreminde depreme dayanıksız hastaneleri insanların hayatlarını çıkar ve rant uğruna hiçe sayarak faaliyette tutarak şifa dağıtmak isteyen hemşire arkadaşlarımıza ve hastalarımıza mezar olmasına sebep olan zihniyet adalet önünde hesap verene kadar  ” dedi.

 

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde görevi başında insanlığa hizmet vermek için görevi başında hayatını kaybeden vatandaşları saygı ve rahmet ile anan Yılmaz açıklamasına şu sözlerle devam etti “Yüz yılın depremini yüzyılın felaketine çeviren kanun tanımaz, insan hayatını hiçe sayan zihniyete on binlerce canımızı feda ettik. Kayıplarımızın en büyük sebebi bir doğal afette en başta ayakta kalması gereken hastanelerimizin ilk saniyelerde yıkılması oldu.  Enkazlarında sağlık çalışanı arkadaşlarımız ile birlikte yüzlerce can yitip gittiği gibi enkazlardan kurtulup ilk yardım alamadığı için binlerce vatandaşımızda kapılarında can verdi.

Bugün esnaf ve rant sevdasını değil de, insanlarımızın hayatını seçen bürokrasi olsaydı binlerce anne ve çocuk aramızda olacaktı. Bu zihniyetin sebep olduğu kayıplar yüzünde çocuklar annelerin, anneler çocuklarının bu özel gününde yanında olacaklardı. Çocuklarında fedakarlık edip şifa dağıtmak için görevi başında bulunan annelerimize o hastaneler mezar oldu. Hemşire arkadaşlarımızın çocukları bir anneler gününü yine buruk ve eksik olarak geçirdiler. Mesai arkadaşları onların hemşireler gününü kutlayamadı ve maalesef artık hiç kutlayamayacaklar. Bu mücadele sadece hastanede hayatını kaybeden hemşire arkadaşlarımız için değil. Bu mücadele şifa dağıtması gereken hastanelerin mezar olduğu anne ve çocuklar için. Devletin imkanlarını kendi koltuk sevdalarına alet eden zihniyetin eseridir bu can kayıplarımız. Bu zihniyet adalet önünde hesap vermeden biz ne hemşireler gününü ne de anneler gününü kutlamayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki emekçilere gösterdiği hassaiyeti burada da gösterecektir. Ekmeği ve şifa vermek için görev yapan hemşire annelerimizi acımasızca dayanıksız binalarda çalıştıranlara karşı tıpkı teleferik kazasında olduğu gibi duyarsız kalmayacaktır. Umudumuz hayalimiz sayın cumhurbaşkanımızın adaletin bulmasında öncü olacaktır. Adalete inancımız sonsuzdur. Lakin unutulmamamladır ki geç gelen adalet adalet değildir. Zulümdür.”