KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

  • Eklenme Tarihi :23.05.2022 | 10:17
  • Muhabir :

Pandemi öncesinde her sene düzenlediği kan bağışı kampanyasıyla bu konudaki hassasiyetini kanıtlayan İskenderun Namık Kemal Ortaokulu, yeni bir kampanyaya daha imza attı.

KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Önceki senelerde kan bağışında Türkiye’de rekor kırmış olan Namık Kemal Ortaokulu, yeni bir rekor daha kırmakta kararlı olduğunu gösterdi. Okul bahçesinde, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi, İskenderun Namık Kemal Ortaokulu, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin de iştirakiyle "Kahraman Olmak Kanında Var" adı altında düzenlenen kan bağışı kampanyasına ilgi yoğun oldu.

 

Kampanya hakkında bilgiler veren Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri; “Bugün Namık Kemal Ortaokulunda, Kaymakamlığımızın uhdesinde, Okul Müdürümüz Ali Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Haytaz ile birlikte kan bağışı yapıyoruz. pandemiden önce yapılan son kan bağışında sağ olsun bu okul Türkiye birincisi olmuştu. İnşallah bugün yine Türkiye birincisi olacağız. Kan bağışımız akşam saat 20.00’a kadar devam edecek ama gelen olursa gece 12’ye kadar buradayız. Herkesi kan bağışına bekleriz. Bir kan bir can demektir. Şu ana kadar yoğun bir ilgi var, 18 yatağımızın hepsi dolu. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Amaçlarının ‘Kahraman Olmak Kanında Var’ sloganının gerçekliğini insanlara aktarmak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Ali Koç, yoğun katkıdan ötürü herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)