KAN BAĞIŞIYLA HAYAT KURTAR!

  • Eklenme Tarihi :03.10.2022 | 09:37
  • Muhabir :

Mahallesinde bu sene ikinci defa kan bağışı kampanyası düzenleyen Aksaray Mahallesi Muhtarı Behçet Akdemir, kan bağışının bir insanlık görevi olduğunu belirterek, herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

KAN BAĞIŞIYLA HAYAT KURTAR!

Aksaray Mahallesi’nde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Aksaray Mahallesi Muhtarı Behçet Akdemir ve Kızılay Hatay Şube ortaklığı ile düzenlenen kampanyaya mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Aksaray parkında düzenlenen kampanyaya diğer mahalle muhtarları da destek verdi. Muhtarlarında kan verdiği kampanya’nın bu yıl düzenledikleri ikinci kan bağışı kampanyası olduğunu belirten Aksaray Mahallesi Muhtarı Behçet Akdemir, sağlıklı bir insanın yılda 3 kez kan verebileceğinin altını çizdi.

 

SAĞLIKLI İNSAN YILDA 3 KEZ BAĞIŞ YAPABİLİR

Bir ünite kanın hayıt kurtardığının altını çizen Akdemir, “Kan bağışı da sonuçta bir hayır işi. Son 2 yılda tam 4 kan bağışı kampanyası düzenledik. Kızılay Hatay Şubesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyalarına mahalle sakinlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Bugünde kampanyamıza yoğun bir ilgi var. Ben kan bağışının b ir insanlık görevi olduğuna inanıyorum. Sağlıklı olan her insanı da bağış yapmaya davet ediyorum.” dedi.

HERKESİ KAN VERMEYE DAVET EDİYORUM

Kızılay Hatay Şubesi Başkanı Kudret Özbakış’ta Aksaray Mahallesi Muhtarı Behçet Akdemir ve kan bağışında bulunan mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Aksaray Mahallesi’nin iyiliğe katkı verdiğini belirten Özbakış, “Aksaray mahallesi muhtarımız Behçet Akdemir ile bu yıl ortaklaşa düzenlediğimiz 2. Kampanya. İlk kampanya olduğu gibi kinci kampanaya da ilgi müthiş. Bir ünite kanın hayat kurtardığını unutmadan kan bağışı yapmaktan kaçınmayalım. İlimizde kan bağışına olan ilgi çevre illere nazaran çok iyi durumda. Bunun artarak devam etmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.