KİRİŞÇİ: GIDA, MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR

  • Eklenme Tarihi :24.03.2022 | 10:31

Tarım ve Orman Bakanın Prof. Dr. Vahit Kirişçi küresel düzeyde artan gıda öncelik ve güvenliğine dikkat çekerek “gıda, milli güvenlik sorunudur” dedi.

KİRİŞÇİ: GIDA, MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR

Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkan Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ı makamında kabul etti. Kabulde konuşan Kirişçi gıdanın önemine dikkat çekti.

Ziyarette Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkan Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ile Tarımsal Üretim, gıda güvenliği, gıda gibi pazarlar hakkında görüş alışverişinde bulunan Kirişçi burada yaptığı açıklamada; “Önceliğimiz ülkemizin gıda güvenliği, huzuru refahıdır. Artık gıda üretimi ülkemizde için milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Üreticimizi ve çiftçimizi desteklemek için her türlü imkânı seferber edeceğiz.” dedi.

Bakan Kirişçi’nin kabulleri sonrasında konuşan Çalışan ise, “Sayın Bakanımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Sektör sorunlarına ilişkin bilgi arz ettik. Zatı alilerinin konulara müspet yaklaşımı ve üreticiye olan desteğini ifade etti.” dedi. Ziyaret sonrası günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çekinerek ziyaret sona erdi. (Haber Merkezi)