Kızılay’a Kan ve Kök Hücre Bağışı

  • Eklenme Tarihi :04.04.2022 | 10:51

Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından Samandağ İlçesi’nde gerçekleştirilen Kök Hücre ve Kan Bağışı kampanyasına Samandağlılar yoğun ilgi gösterdi.

 Kızılay’a Kan ve Kök Hücre Bağışı

Türk Kızılayı Hatay Şubesi tarafından Samandağ İlçesi’nde gerçekleştirilen kök hücre ve kan bağışı kampanyasına Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş destek verdi.

Yapılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası sonrasında Samandağlı vatandaşlardan 90 kan bağışı ve 122 kök hücre bağışı toplandığını belirten Türk Kızılayı Hatay Şube Başkanı Ecz. Ş. Kudret Özbakış, “Gerçekleştirdiğimiz kök hücre ve kan bağışı kampanyası sonrasında 90 kan bağışı ve 122 kök hücre bağışı topladık. Samandağ İlçemizde düzenlenen Kan Bağışı Kampanyamıza katılım ve desteklerinden dolayı Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şafak Miçooğulları, Vakıf Müdürü Uzay Fırıncı, Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir, MHP İlçe Başkanı Hikmet Külahlı ve tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.” dedi. (Murat MUTLU)