MKÜ’YE BAKANLIK DESTEĞİ GELECEK

  • Eklenme Tarihi :20.04.2022 | 09:56

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne (MKÜ) Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Proje Desteği gelecek.

MKÜ’YE BAKANLIK DESTEĞİ GELECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Gelecek Gençlerin / Kültür Endüstrileri Destek Programı" proje destek çağrısı sonuçlandı.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 2021 yılında sunulan “2112071 No’lu Kültür Endüstrilerine Benim de Katkım Var!” projesi desteklenmeye hak kazandı.

9 ay sürecek proje kapsamında; Kültür Endüstrisine yönelik tematik eğitimler, fikri mülkiyet hakları bilgilendirme çalışmaları, ilham veren konferanslar,  alanında uzman kişiler tarafından faydalanıcılara sunulacak mentorluk faaliyetleri ile desteklenen ürün/eser geliştirme çalışmaları ve sergi etkinliği gerçekleştirilecek. Yine proje kapsamında öğrencilerimiz için 3 ayrı kültür endüstrisi ürün/eser geliştirme yarışması düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye giren gençlerimiz ise ödüllendirilecek. Teknopark Hatay’ın da paydaş olduğu ve Öğretim Görevlisi Alaeddin Türkmen’in koordinasyonunda yürütülecek proje ile faydalanıcı öğrencilerde  yaratıcılık ve girişimcilik kabiliyetlerinin geliştirilmesi yoluyla uzun vadede ülkemiz kültür endüstrilerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Proje faaliyetleri önümüzdeki günlerde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi web sayfasından duyurulacak. (Haber Merkezi)