YUSUF MERT'İN AİLESİ DESTEK BEKLİYOR

  • Eklenme Tarihi :09.04.2022 | 01:02
  • Muhabir :

8 aylık Yusuf MERT bebek SMA hastalığıyla savaşıyor. Nefes almak için bile makineye ihtiyaç duyan bebeğin tek umudu yalnızca yurt dışında bulunan gen tedavisi. Ailesi Yusuf Mert'in yaşama tutunabilmesi için yardım bekliyor.

YUSUF MERT'İN AİLESİ DESTEK BEKLİYOR

Bebeğin  son durumu hakkında bilgiler veren Baba Sabri Çelik,"8 aylık bebeğimiz Yusuf Mert SMA TİP 1 kas hastalığı ile mücadele ediyor. 51 günlük iken teşhis konuyor ve 6 aydır Adanan Şehir Hastanesi'nde yoğun bakımda entübe şekilde yatıyor. Haftadan haftaya sadece 3-4 dakika çocuğumuzu görebiliyoruz. Bebeğinizin gen tedavisi için yurt dışına gitmesi gerekiyor. Tedavi masrafı tam 2.3 milyon USD. Bu parayı aile olarak karşılaşmamız imkansız."dedi.

Çelik,"Yusuf Mert bebek için valilik izinli yardım hesabı açılmıştır. Sizler gibi yüreği güzel gönlü geniş insanların yardımına ihtiyacımız var. Bu parayı toplayabilmek için çok sayıda insanın az da olsa bağış yapması gerekiyor.Sizlere valilik izinli IBAN bilgisini ve ben iletişim numaramı vermek istiyorumŞu mübarek Ramazan ayında yapacağınız bağışlar kat kat Rabbimin huzurunda kabul olsun, rabbim sizi ve ailenizi amansız hastalıklardan muhafaza eylesin."şeklinde konuştu.