2023’TE TARİH YAZACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :30.12.2022 | 14:06
  • Muhabir :

TÜRKİYE’Yİ 3 KELİME İLE ÖZETLEYEBİLİRİZ

2023’TE TARİH YAZACAĞIZ

2023’te yapılacak olan seçimlere hazır olduklarını belirten CHP İl Başkanı Parlar, “Son yapılan yerel seçimlerde büyük bir zafer kazandık. Ama en büyük zafer şimdi bizi bekliyor. Hep birlikte bir tarih yazacağız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak seçime hazırız.” dedi.

 ANTAKYA’DA “Kılıçdaroğlu Doktrini Anadolu İle Buluşuyor” adlı program düzenlendi. HATMEK toplantı salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak CHP Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Yunus Emre ve CHP Parti Meclisi üyesi Umut akdoğan katıldı.

Programın açılış konuşmasını CHP Hatay İl Başkanı Hasan Remiz Parlar yaptı. 2023 seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olduğunu açıklayarak il başkanlığından istifa etmesine rağmen, genel merkezin talimatı doğrultusunda yeni il başkanı göreve başlayıncaya kadar İl Başkanlığı görevinin devam ettiğini belirten Parlar,  2023’te yapılacak olar seçimlerin Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini söyledi.

20 yıllık Ak Parti iktidarında Türkiye’nin geldiği durumu 3 kelime ile özetlemenin mümkün olduğunu belirten Parlar, “Açlık, adaletsizlik ve ahlaki yozlaşma bu üç kelime Türkiye’nin geldiği durumu özetleyen kelimeler. Adalet ve özgürlük soluduğumuz hava kadar içtiğimiz su kadar önemli. Muhalif olan iktidarın beğenmediği siyasiler, bilim insanları, sanatçılar, gazeteciler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaf temsilcileri gece karanlığında gözaltına alınmakta, uydurma delillerle, gizli tanıklarla haksız ve hukuksuz yere cezalandırılmakta.” dedi.

HUKUKSUZLUĞA BARİZ BİR ÖRNEK

Bu hukuksuzluğun en bariz ve canlı örneğini CHP olarak kendilerinin yaşadığını belirten Parlar, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu ve İstanbul il Başkanımız Canan Kaftancıoğlu, haksız ve hukuksuz bir biçimde cezalandırılmaları ve siyaset yapma özgürlüklerinin ellerinden alınması adaletsizliğe ve hukuksuzluğa bariz birer örnek.

ZORLU BİR SÜREÇ BİZLERİ BEKLİYOR

“Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu olumsuzlukları anlatmakla bitirmemiz çok zor. Türk halkının geleceği için hayati öneme sahip bir seçime doğru gidiyoruz. Zorlu bir süreç bizleri bekliyor. CHP olarak ülkemizi içinde bulunduğu durumdan çıkartacak olan bizleriz. Genel Başkanımız Türkiye’nin dört bir yanında durmaksızın programlar yapıyor. Milletvekillerimiz, Parti Meclisi üyelerimiz Tüm Türkiye’yi il il dolaşıyor. Parti örgütlerimiz mahalle mahalle sokak sokak, kapı kapı geziyor.

ÜLKEMİZ ÇOK CİDDİ BİR BUHRANIN İÇERİSİNDEN GEÇİYOR

“Liderimiz genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2’inci yüzyıla çağrı beyannamesi, Kılıçdaroğlu Doktrini Anadolu ile buluşuyor toplantılarını sürdüren parti meclisi üyelerimiz Yunus Emre ve Umut Akdoğan, il il gezerek büyük emekler veriyor. Türkiye genelinde yapılmakta olan bu çalışmaya ev sahipliği yapmak bizim için ve partimiz için çok önemli. Ülkemiz çok ciddi bir buhranın içerisinden geçiyor. Tüm vatandaşlarımız iktidar sahipleri tarafından ağır bir yükün altında kalmaya mahkum ediliyor.” dedi.

KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 2’inci yüzyıla çağrı beyannamesinin bu buhrandan çıkış yolunun yöntemlerini gösterdiğini belirten Parlar, “2023 seçimleri öncesinde tüm örgütlerimiz seçim için iktidar için hazır olmalı. Partimizin tüm fertlerine büyük görevler düşüyor. Özellikle seçim günü sandıklarda yapacağımız çalışmalar kaderimizi belirleyecek. Tüm eksiklerimizi en kısa zamanda gidermeliyiz. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bu salonda bulunan herkes halka umudu veren aşılayacak kişilerdir.”

BÜYÜK BİR ZAFER BİZİ BEKLİYOR

“Son yapılan yerel seçimlerde büyük bir zafer kazandık. Ama en büyük zafer şimdi bizi bekliyor. Hep birlikte bir tarih yazacağız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak seçime hazırız. İnanıyorum ki Türkiye’deki tüm illerde seçime hazır.” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından “Kılıçdaroğlu Doktrini Anadolu ile Buluşuyor programı basına kapalı olarak devam etti. (Yaser ÇAPAROĞLU)