AÇIK HAVA CEZAEVİ Mİ? YOKSA MİLLET BAHÇESİ Mİ?

  • Eklenme Tarihi :21.05.2022 | 10:43
  • Muhabir :

Millet Bahçesi Projesi’nin Ayşe Fitnat Hanım Caddesi güzergahında olan kısmında vatandaş girişinin olmamasıyla birlikte yüksek duvar ve korkuluklarla çevrilmesine mahalle sakinleri anlam veremediler.

AÇIK HAVA CEZAEVİ Mİ? YOKSA MİLLET BAHÇESİ Mİ?

Halkı doğa ile buluşturmak, aktif yaşam ve sosyalleşme gereksinimlerin karşılanması, gerektiğinde afet toplanma alanları olarak da kullanılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antakya’da hayata geçirilen Millet Bahçesi Projesi’nin Ayşe Fitnat Hanım Caddesi güzergahında olan kısmında vatandaş girişinin olmamasıyla birlikte yüksek duvar ve korkuluklarla çevrilmesine mahalle sakinleri anlam veremediler.

Vatandaşların daha fazla sosyal alanlarda zaman geçirmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antakya’da hayata geçirilen Millet Bahçesi Projesi adeta Açık Hava Cezaevi’ni andıran proje ile mahalle sakinleri tedirgin etmeye başladı. Ayşe Fitnat Hanım Caddesi güzergahında kısmında yalnızca araç girişi ve çıkışlarının olduğu Millet Bahçesi Projesi’ne bölgede oturan mahalle sakinleri anlam vermekte zorluk çektiklerini belirttiler.

Yapım aşaması devam eden Millet Bahçesi Projesi’nde Ayşe Fitnat Hanım Caddesi güzergahı kalan kısmında vatandaş girişinin olmasını isteyen mahalle sakinleri, projenin başında iken yetkililerden görüşülerek mevcut projenin iptal edilmesini, ihata duvarının yüksekliği ile ve korkulukların bulunmasının adeta cezaevini andırdığını belirttiler. (Murat MUTLU)