Amanos tüneli ya yapılacak, ya yapılacak!

  • Eklenme Tarihi :29.07.2022 | 10:04
  • Muhabir :

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Hatay’ın Güneydoğu ve Doğusunu İskenderun Körfezi’ne en kısa yoldan bağlayacak olan Amanos tünelinin projesinin Hatay için çok değerli olduğunu söyledi.

Amanos tüneli ya yapılacak, ya yapılacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Hatay’ın Güneydoğu ve Doğusunu İskenderun Körfezi’ne en kısa yoldan bağlayacak olan  Amanos tünelinin projesinin Hatay için çok değerli olduğunu söyledi.

Ak Partinin yirmi yılda yapılmayan işleri yaptığına işaret eden Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Amanos tüneli ya yapılacak ya yapılacak’ bu konuyla ilgili pek çok arkadaşımızın açıklaması oldu. Ben de pek çok açıklamalarda bulundum, ben bu tüneli çok önemsiyorum” dedi.

AMANOS TÜNELİ BENİM İÇİN NAMUS VE ŞEREF SÖZÜDÜR

Ak Parti milletvekili olarak değil, siyaset yapan bir insan olarak konuştuğunu ifade eden Hüseyin Yayman “Hatay’ın bir çocuğu olarak Amanos Tüneline bizim çok ihtiyacımız var. Kahramanmaraş’ta peş peşe 11 tane tünelin olduğu başka şehirlerde pek çok tünelin olduğunu bir ortamda Ak Partimizin bunları yaptığı böyle bir iklimde; Amanos tüneli bizim hükümetimiz için kolay bir projedir. Bu konu şimdiye kadar çok dinlendirildi, benim için gerçekten namus ve şeref sözüdür, bu tüneli ‘ya yapacağız ya yapacağız’ çok iddialı konuştuğumun farkındayım, çünkü Amanos Tüneli Hatay’ın olmazsa olmazı. Neden diye soranlara çünkü Türkiye’nin en büyük 3’cü organize sanayi bölgesini  Hassa’da yapıyoruz?”

YATIRIM MERKEZİ OLACAK

“Hassa Organize sanayi bölgesi İstanbul ve Kocaeli’nden sonra, 150 bin dönümlük bir arazide, Türkiye’nin yatırım için cazibe merkezi olacak. Türkiye’nin 3’üncü büyük bir alanı, diğer taraftan İskenderun’daki sanayi bölgesinin kalmaması diğer taraftan bizim Hassa bölgesine lojistik üst kurmamız bu çok gecikmiş bir projedir. Buradan ben cumhurbaşkanımıza bir çağrıda bulunuyorum; ‘sayın cumhurbaşkanım ben sizin bir yol, dava arkadaşınız, bir neferiniz olarak şunu arz ediyorum, Allah rızası için lütfen biz Amanos tünelini istiyoruz. Bizim için olmazsa olmaz katma değeri çok yüksek, sizin bize her zaman sözünüz var, sulama projelerinde çok büyük desteğiniz oldu, sonsuz teşekkür ediyoruz. Yapılmayan işleri yaptınız, lütfen Amanos tünelinin yapılması konusunda tekrar talimatlandırmanızı arz ediyoruz.” diye konuştu. (Haber Merkezi)