ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE MEZUNİYET SERGİSİ

  • Eklenme Tarihi :19.05.2022 | 10:35
  • Muhabir :

Güzel Sanatlar Fakültesi 2021-22 Akademik yılı heykel, resim ve grafik bölümlerinin mezuniyet sergisi arkeoloji Müzesinde açıldı.

ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE MEZUNİYET SERGİSİ

Karma sergiye protokol üyeleri ve sanatseverler büyük ilgi gösterirken, İl Kültür ve Turizm Müdürü Işıkgör arkeoloji merkezini sanatın merkezi yapacaklarını söyledi.

HATAY Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi 2021-22 Akademik Yılı Heykel, Resim ve Grafik bölümlerinin mezuniyet sergisi sade bir törenle açıldı. Arkeoloji Müzesi’nde açılan serginin açılış törenine Vali Yardımcısı Erhan Günay, MKÜ Rektör Vekili Prof.Dr.Yusuf Önlen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, arkeoloji Mezise Müdürü Ayşe Ersoy, öğrenciler ve öğretim görevlilere katıldı. Açılış töreni öncesi modern Dans eğitmenleri Didem ve Süleyman Demirkol ile birlikte dans gösterisi yapan Didem Koban Dans ve Sanat Kursu öğrencileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Dans gösterisinin ardından Vali Yardımcısı Erhan Günay beraberindeki heyet ile birlikte serginin açılışını yaptı. Açılışın ardından protokol üyeleri sergiyi gezdi. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri yıl sonunda sergiledikleri eserler hakkında protokol üyelerine bilgi verirken, serginin 24 Mayıs’a kadar arkeoloji müzesinde ziyaretçilere açık kalacağı açıklandı. Pandemi sonrası ziyaretçi sayısı artan Arkeoloji Müzesini sanatın merkezi yapmak istediklerini belirten Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, müzede sanat etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini söyledi. (Yaser ÇAPAROĞLU)