ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR EDİLMEMELİ

  • Eklenme Tarihi :18.05.2023 | 13:17
  • Muhabir :

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu

ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR EDİLMEMELİ

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener seçim sürecine ilişkin konuşuyor. YSK Başkanı Yener, 'YSK itirazları yasal sürede görüşülüp sonuçlandırılacak. Sosyal medyada paylaşılan asılsız iddialara itibar edilmemeli.' dedi.

YSK Başkanı Yener'in açıklamaları şöyle: “Yapılan cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerinde Seçim takviminin başlangıcından seçim sonuçlarının kesinleştirilmesiyle. Seçim sürecinden sandık kurumlarımız, kamu görevlilerimiz ve 5 siyasi parti üyesi bulunur. Oy verme gününde sandıktan çıkan oylar bu kurul tarafından sayılmakta ve ıslak imza alınmaktadır.

İlgili evrakların ilçe seçim süreci de siyasi partilerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Sandık kurumlarının yapmış olduğu işlemlere karşı şikayet süreleri de kanunda ve seçim takviminde belirtilmiştir.

Kurulların vermiş oldukları kararlar tarafların YSK'ya itiraz hakları bulunup, 5 siyasi partinin temsilcisi de katılmaktadır. YSK, önüne gelen itirazları yasa süresi içerisinde görüşüp sonuçlandıracaktır.”

YSK, tüm aşamalarda parti temsilcilerin içinde bulunduğu süreci anbean paylaşmıştır. Sosyal medyada gösterilen görseller YSK ile bir ilişkisi yoktur. Sosyal medyada paylaşılan asılsız iddialara itibar edilmemeli. Süreç şeffaf bir şekilde yürütülmektedir. (Haber Merkezi)