BAHAR GELİR UMUDUYLA OYLARIMIZI ATTIK

  • Eklenme Tarihi :29.05.2023 | 11:57

13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turu kapsamında oyunu kullanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Eğer demokrasi istiyorsak, söz hakkımız var diyorsak, söz hakkımızın olduğu bu yegane günlerde gelip oyumuzu atmamız lazım” d

BAHAR GELİR UMUDUYLA OYLARIMIZI ATTIK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşi Prof Dr. Nazan Savaş ve oğlu Alperen ile birlikte Defne İlçesi’nde bulunan Ballıöz İlkokulu’na gelerek 1043 No’lu sandıkta oyunu kullandı.

Burada oyunu kullanmaya gelen vatandaşlar ve seçimlerde görevli yetkililerle selamlaşan Başkan Savaş , seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede “Bugün ikinci tur seçimleri için sandığa geldik. Sandıklarımızda oyumuzu kullandık, inşallah tüm Türkiye’ye bahar gelir umuduyla sandıklarına oylarımızı attık. Tabi ki Türkiye’nin özlediği adalet, eşitlik, huzur ve paylaşırken hakkaniyetle paylaşım yapılmasıdır. Biz de o niyetle oylarımızı attık” dedi.

Türkiye’nin eski günlerdeki gibi bir kucaklaşma ortamıyla buluşması temennisinde bulunan Savaş, “Eğer demokrasi istiyorsak, söz hakkımız var diyorsak, söz hakkımızın olduğu bu yegane günlerde gelip oyumuzu atmamız ve Türkiye’deki  demokrasiye, katılımcılığa katkı sağlamamız lazım. Biz de onu yaptık. Oy atmaya gelen, vatandaşlık haklarını kullanmaya gelen bütün hemşerilerimize ve tüm Türkiye’deki insanlarımıza teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu. (Haber Merkezi)