BAKANLAR AYAK BAĞI OLUYOR

  • Eklenme Tarihi :11.08.2023 | 13:09

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, deprem bölgelerine gelen bakanların çözüm üretmekten ziyade, yürüyen işlere ayak bağı olduklarını söyledi.

BAKANLAR AYAK BAĞI OLUYOR

Çalışkan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı basın toplantısında deprem bölgelerinde yaşanan sorunları anlattı. Depremin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen, Hatay’da halen dişe dokunur bir iş yapılmadığını anlatan Çalışkan, bakanların deprem bölgesine yaptığı ziyaretleri de eleştirdi.

Deprem bölgelerine gün aşırı bakan geldiğini belirten Çalışkan, “Deprem bölgesine gün aşırı bakan gelmekte, sadece keşif yapıp dönmekte. Sayın Cumhurbaşkanı keşke bakan yerine bürokrat, teknotrak heyet gönderse. Bunlar seronomi faslıyla, tören mangaları ile uğraşmaktan ziyade bizzat işe dalsalar da yapılacak işleri tespit etseler. Deprem bölgelerine gelen bakanlar çözüm üretmekten ziyade, yürümekte olan işlere ayak bağı olmaktalar. Deprem bölgesine yapılan bu ziyaretlerin bir nihayeti olmalı. Artık çalışma zamanının başladığı da insanlara ihsas edilmelidir.” dedi. (ESRA TURAN)

Haberin Videosu