BU YOL HİZMETLERİN ÖNCÜSÜ OLSUN

  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 | 10:15
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Serinyol-Madenli Karayolu’nun millet ittifakının yapacağı hizmetlerin öncüsü olduğunu söyledi.

BU YOL HİZMETLERİN ÖNCÜSÜ OLSUN

Temel atma töreninde konuşan Tokdemir, “Çok güzel bir atasözü var, “Bir süvarinin kalbi, bindiği attan hızlı çarpmıyorsa, menzile varamaz.” Bu bir sevdadır, bu bir aşktır. Bizler Türkiye’nin kadirini belirleyecek, Türkiye’nin umudu olacak Millet İttifakı’nın mensuplarıyız. Hepimiz bir çatı altında, aynı partinin üyeleri gibi, kardeşçe çalışıyoruz. Ama şunu çok iyi bilelim sene 2014’te Hatay’ın güzel insanları, Millet İtifakı’nı ilk defa Hatay’da gerçekleştirdi. O günün şartlarında Lütfü Savaş başkanımızın etrafında Hatay’ın tümü Lütfü Savaş’ı Hatay’ın Büyükşehir Başkanı yaptı. İkinci seçimde insanlarımız daha büyük bir heyecanla daha bir umutla ilk seçimdeki 5 binlik oy farkını 110 bine çıkardı. El mi yaman, bey mi yaman?” dedi.

MİLLETİMİZİ HİÇ BİR GÜÇ ENGELLEYEMEZ

“Bizim insanlarımız inandıkları zaman, onları hiçbir güç engelleyemez” diyen Tokdemir, “Yıllar önce millet ittifakının ağabeyliğini yapan genel başkanımız Ankara’dan, İstanbul’a kadar yürüdü. Elinde bir tek pankart vardı. Üzerinde de Adalet yazıyordu. Şu an adaletsizlik aldı başını gidiyor. Genel başkanımızın yıllar önce yaptığı bu eylemin ne kadar yerinde olduğunu anlıyoruz.”

MÜTHİŞ PROJELERİMİZ VAR

“İstanbul’u Fetih eden sevgili peygamberimizin iltifatını alan Sultan Mehmet Han şöyle diyor, “Ahlakı öldürürsen akıl ölür. Akıl ve ahlakı öldürürsen millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet ölür.” Bugün millet ittifakına inanmış sevgili dostlar. Ciddi bir gayret içerisinde olduğunuza inanıyorum. Biz yapılacak seçimlerde öyle bir netice almamız lazım ki, bu millet bu iktidarı yüzde 60’ların üzerinde ciddi bir netice ile alaşağı etsin. Ülkemiz adına yapacağımız müthiş projelerimiz var. Serinyol-Madenli Karayolu yapacağımız hizmetlerin öncüsü olsun.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)