Büyük Türkiye’nin gururunu yaşadık

  • Eklenme Tarihi :27.06.2022 | 10:20
  • Muhabir :

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve beraberindeki heyet İdlib kırsalında yapımı tamamlanan briket evler ve Kızılay’ın bölgedeki Al Ardiye Yetim Kampı’nda incelemelerde bulundu.

Büyük Türkiye’nin gururunu yaşadık

Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Hatay’da gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve beraberindeki heyet İdlib kırsalında yapımı tamamlanan briket evler ve Kızılay’ın bölgedeki Al Ardiye Yetim Kampı’nda incelemelerde bulundu.

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal,  konuyla ilgili açıklamasında “İdlib kırsalında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sivil toplum kuruluşlarımız tarafından yapımı tamamlanan Briket evleri ve yerel halkı AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Leyla Şahin Usta, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanımız Hakan Çavuşoğlu, beraberinde ki heyet, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ile ziyaret ettik. Büyük Türkiye'mizin gururunu yaşadık” sözlerini kullandı.

USTA: YETİM ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜNE ORTAK OLDUK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ise Al Ardiye Yetim Kampı ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada yetim çocukların yüzlerindeki tebessüme ortak olmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Usta, “İdlib'te, Kızılay’ın Al Ardiye Yetim Kampını ziyaret ettik. Çocuklarımızın sırtlarını yaslayabilecekleri güvenli bir liman olması için inşa edilen yetimhanemizde çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüme ortak olduk” dedi. (Haber Merkezi)