DEDİKODULAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

  • Eklenme Tarihi :29.06.2022 | 10:52

İyi Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, milletvekili adayı olacağı için il başkanlığından istifa edeceği yolunda çıkan söylentilerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

DEDİKODULAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Çirkin yaptığı yazılı açıklamada,  “Son günlerde İYİ Partide milletvekili adayı olacak İl Başkanlarının istifa edeceği yolunda yaygın bir algı oluşturulmuştur. Bir kere önce şunu ifade edelim. Genel Başkanımızdan böyle bir talimat gelirse İl Başkanlarımız bu talimatı uygulamakta 1 saniye bile gecikmez. Ancak İYİ Partinin gündeminde böyle bir konu yoktur. Garip olan bu konunun belli mahfillerce halka yayılmasıdır. Halbuki bu İYİ Partinin iç işidir ve kimseyi ilgilendirmez.” dedi.

BİZİ YIPRATMAK İSTİYORLAR

Dedikodularla yıpratılmak istendiğini iddia eden Çirkin, “Bize bu açıklamayı yapmak zorunda bırakan bazı çevrelerin bu dedikodu ile bizi yıpratmak, karıştırmak hevesidir. İYİ Partinin önlenemeyen yükselişi elbette bize yönelik dezenformasyon faaliyetlerini artıracaktır. Mesele içimizde ki arkadaşların buna alet olmasını engellemektir. İYİ Parti tabanı, teşkilatı ve yüce Türk Milleti ile birlik içinde emin adımlarla iktidara yürümektedir. Hal böyleyken siyasi fırsatçılara harcanacak zamanımız yoktur. Fitne en aşağılık davranış biçimlerinden biridir. Ancak İYİ Partinin ve İYİ Partililerin mayası sağlamdır.”

HEDEFİMİZ 3 VEKİL ÇIKARMAK

“O sebeple mayası bozuklara teslim olmaz. Şahsıma gelince, Hedefimiz Hatay’da 3 vekil çıkarmaktır. Biz bu 3 kişinin kim olacağı ile değil o sayıyı bulmakla meşgulüz. Bunlar kim olur, ya da içinde biz olurmuyuz o bilinmez ve Allah’ın nasibidir. Tabanımızın ve Hatay halkının takdiridir. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız son kararı verecektir. O karara boynumuz kıldan incedir. Bizim taleplerimiz yüce Allah’ın nasibi ile sınırlıdır. Kimde bir hakkımız varsa helal olsun ancak fitneyi de Allah’a havale etme hakkımız bakidir. Ben bizi bu günlere getiren tabanımızı ve teşkilatımızı her zaman şükranla anarım. İnşallah bu gayret Hatay’da bir seçim zaferi ve Türkiye’de iktidarla taçlanacaktır.” dedi. (Haber Merkezi)