DEFNE DEVLET HASTANESİ ARAZİSİ

  • Eklenme Tarihi :13.01.2023 | 09:45
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur'un Defne Devlet Hastanesi arazisi ile ilgili başlatılan tartışmalar sonrasında verdiği soru önergesine Sağlık Bakanlığı'ndan cevap geldi.

 DEFNE DEVLET HASTANESİ ARAZİSİ

GÜZELMANSUR: DEFNE DEVLET HASTANESİ ARAZİSİ TARTIŞMAYA KAPANMIŞTIR

Bakanlık tarafından verilen cevapta Defne'ye yapılacak 200 yataklı devlet hastanesi için "Koçören’de bulunan, 142 ada 196 parselde kayıtlı 68 dönümlük arazinin" seçildiği ve arazi tahsis işlemelerinin sürdüğü belirtildi.

Milletvekili olduğu andan itibaren Defne'ye devlet hastanesi yapımı için yazılı soru önergeleri vererek, iktidara sözlü sorular yönelterek, TBMM'de konuşmalar yaparak Sağlık Bakanlığı ile bire bir görüşmeler yaparak, uygun arsa bulma noktasında girişimlerde bulunarak her türlü mücadeleyi veren Güzelmansur gelen cevabı "Defne Devlet hastanesi arazisi tartışmaya kapanmıştır" diyerek duyurdu.

CHP'li Güzelmansur TBMM Genel  Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi "160 bin nüfuslu Defne ilçemizin devlet hastanesi ihtiyacını gidermek için uzun süredir mücadele ediyorum. Sağlık Bakanlığımızın hassasiyetiyle Defne'ye devlet hastanesi yapımı kararı alındı, ödenek ayrıldı, teşekkür ediyorum. Koçören Mahallesi'nde 68 dönümlük bir arsada karar kılındı, arsa tahsisi yapıldı, proje aşamasına geçildi. Tam bu noktada, sırf yerel yönetim zora girsin diye, birtakım gereksiz tartışmalar başlatıldı. O gün, bir hastane olmayacak arsalar gündeme getirildi, konuya ilişkin Sağlık Bakanıyla görüşüp daha sonra da soru önergesi verdim, Bakanlıktan da cevap geldi. Gelen cevaba göre '200 yataklı Defne Devlet Hastanesi Koçören'de bulunan 68 dönümlük arazi üzerinde yapılacaktır'. Böylece Defne Devlet Hastanesi arazisi tartışmaya kapanmıştır, tüm Defneli hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun” (Haber Merkezi)