Desteğe Hazırız

  • Eklenme Tarihi :14.05.2022 | 08:55
  • Muhabir :

AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Defne'de bulunan Turunçlu Arıtma Tesisi önünden açıklamada bulunarak halk sağlığını olumsuz etkileyen tesisin taşınması için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Desteğe Hazırız

AK Parti İl Başkanı Yeşildal'a, Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve İl Teşkilatı da eşlik etti.  Cumhur İttifakı'nın tesisin taşınması konusunda her türlü engelde kendisinin yanında olacağını belirten Yeşildal, tesisin Defnelileri zor durumda bıraktığını ifade ederek, en kısa zamanda taşınması gerektiğinin altını çizdi.

HALKIMIZI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK ADINA BURADAYIZ

Başkan Yeşildal yaptığı açıklamada; "Yarın gerçekleşecek olan HATSU Meclisi öncesinde Turunçlu Arıtma Tesisi önünde Basın açıklaması yapan Yeşildal; "Halka yapılan yanlış açıklamalar ve Antakya ile Defne ilçelerinin en önemli gündem maddesi olan Turunçlu Arıtma Tesisi ile ilgili halkımızı doğru bilgilendirmek amacıyla bu açıklama yapıyoruz. Şu anda il merkezimizdeki göz bebeğimiz Defne'nin orta yerinde olan ve yerleşim merkezlerinin ortasında kalan 1989 yılında yapılan Turunçlu Arıtma Tesisi, burada yaşayan kardeşlerimizin bu arıtma tesisinden neler çektiğini söylememe gerek yok. İnsan ve çevre sağlığını tehlikeye düşüren bir halde. Biz AK Parti grubu olarak açıkça ifade ediyoruz.”

DESTEĞE HAZIRIZ

“Biz Cumhur İttifakı olarak teknik eleman sıkıntısı varsa biz yardımcı oluruz. Yer tahsisi konusunda sıkıntı varsa tahsis işlemlerinde bizat konuyla ilgili tüm engelleri ortadan kaldırmak için yanında olacağız. DSİ'den alınacak izinler konusunda da milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla meclis üyelerimizle tüm engellerin aşılması konusunda açık desteği ilan ediyorum. Gelin Hatay'a yakışır bir şekilde parti rozetlerimizi de bir kenara bırakarak her türlü desteği vermeye hazırız. Dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde bir arıtma tesisine vatandaşlar katlanmaz. Tüm STK'lar bu konuda teknik gerekçeleri ortaya koyarak tesise karşı olduklarını belirttiler. Bu tesis dahi vatandaşın sağlığını tehlikeye atarken, bu tesisin 8-10 kat daha büyüğünün yapılmasını kim savunabilir. Biz Cumhur İttifakı olarak bu yanlışın içinde olmayacağız. Defneli kardeşlerimizin de mücadelelerinde yanlarındayız.” dedi. (Haber Merkezi)