DEVA İSKENDERUN İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ!

  • Eklenme Tarihi :03.11.2022 | 13:39

DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun’un görevden alınmasının ardından partisinden istifasıyla başlayan furya İskenderun İlçe teşkilatına sıçrayarak başkan ve yönetimi istifasını açıkladı.

DEVA İSKENDERUN İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ!

Sabit Coşkun’un görevden alınmasıyla DEVA Partisi Hatay İl Başkanlığına İlker Eker getirildi. Bu arada DEVA Partisi İskenderun İlçe Teşkilatında da Başkanı Av. Güven Gündüz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, dün 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle görevlerinden istifa etti.

YÖNETİMİMİZLE BİRLİKTE İSTİFA ETTİK

 DEVA İlçe Başkanı Güven Gündüz yaptığı açıklamada, ortak akıl ve istişare kültüründen uzak kalındığı için bu kararı aldıklarını vurgulayarak “Yakın dostlarımın bildiği üzere birçok bedel ödeme pahasına canımı dişime takarak, Genel Başkan Ali Babacan’ın Türkiye’ye Deva olmaya yönelik attığı adımlarına yol arkadaşlığında bulundum. 04 Haziran 2022 tarihinde 1.Olağan Kongremizi gerçekleştirerek İskenderun’da her biri birbirinden değerli aydınlık bir Türkiye hayalleri kuran yol arkadaşlarım ile yönetimimi oluşturarak bugüne kadar var gücümüzle çalışmaya devam ettim. Partimiz içerisinde yaşanan ve ne kadar dile getirdiysek de çözümü yönünde atılan adımların ortak akıl ve istişare kültüründen uzak kaldığını fark etmiş olmamdan ötürü 01.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu ile yapmış olduğum istişare gereği olarak Kurucu İlçe Yönetimimizle birlikte teşkilat görevlerimizden istifa etmiş bulunmaktayım” diye kaydetti.

Bu süre zarfında yol arkadaşlığı ve ağabeylik eden ve görevden el çektirilen İl Başkanı Sabit Coşkun’a emekleri için teşekkür eden Gündüz Güven, yeni atanan İl Başkanı İlker Eker ve ekibine de başarılar diledi. Av. Gündüz Güven, gerek İl Yönetiminde gerek İlçe Yönetiminde kendileriyle bu davaya hiçbir menfaat gözetmeksizin gönül veren bütün dostlarına da teşekkür ederek helallik isterken, “Birçok değerli insan tanıma şerefine nail oldum hepiniz var olun. Yaşanılabilir bir ülke hayalimiz ile memleket adına mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.