DEVA’DAN VATANDAŞA AŞURE İKRAMI

  • Eklenme Tarihi :20.08.2022 | 11:38

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Muharrem Ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure ikram etti.

DEVA’DAN VATANDAŞA AŞURE İKRAMI

Vali Ürgen Alanında düzenlenen aşure ikramına, Deva Partisi İl başkanı Sabit Coşkun, Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Etkinlik öncesinde gazetemize açıklamada bulunan DEVA Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı, tüm vatandaşların muharrem ayını kutladı.

 

Muharrem ayının feyiz ve bereketini vatandaşlarla paylaşmak için aşure ikramlarını gelenekselleştirdiklerini belirten Çakılı, “Yönetim kurulu olarak aşure etkinliği düzenlemeye karar verdik. Buradayız vatandaşlarımızla beraberiz. Beraberce aşure yiyeceğiz ve sevabını beraber paylaşacağız inşallah. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutluyorum.” dedi.

HATALI KARARLARLA PAHALI BİR HAYAT YAŞIYORUZ

Muharrem ayının herkese bolluk ve bereket getirmesini dileyen Çakılı, “Muharrem ayı inşallah ülkemize, ekonomimize düzün bir yol getirir. Gerçekten ülkemiz ekonomisi çok kötü bir durumda. Ziyaret ettiğimiz vatandaşlar ekonomik anlamda çok kötü durumdayız diyorlar. Ben daha önce bir ekonomik kriz yaşadım. Şimdide çocuklarımla birlikte yaşıyoruz. Bu krizi yaşamak zorunda değiliz. Merkez Bankası’nın 1 puanlık faiz indirimi doların yeniden yükselmesine neden oldu. Her gün alınan yanlış kararlar sebebi ile pahalı bir hayat yaşıyoruz. Bunu vatandaşlarımıza yaşatmaya kimsenin hakkı yok” diye konuştu. 

KARDEŞLİĞİMİZ DÜNYA DURDUKÇA SÜRECEK

DEVA Partisi İl başkanı Sabit Coşkun’da yaptığı açıklamada tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutladı. Muharrem ayında kardeşliğin pekişmesi için vatandaşlara aşure ikramında bulunduklarını belirten Coşkun, “Bugün burada geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğini gerçekleştirmek için bir araya geldik. Yine alanlarda vatandaşlarımızla birlikteyiz. Muharrem ayında kardeşliğimizin pekişmesi için aşure ikramında bulunduk. İnşallah kardeşliğimiz dünya durdukça devam edecek. Tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutluyorum.” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından DEVA Partisi İl Başkanı Sabit Coşkun, Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı ve yönetim kurulu üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulundular. (Yaser ÇAPAROĞLU)