DOLAR’IN DEĞİL, DOĞA’NIN YEŞİLİNİ SEVİYOR!

  • Eklenme Tarihi :11.10.2022 | 11:16

Hatay’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri överek, yapılacak olan ilk seçimde Millet İttifakı ile birlikte iktidara geleceklerini belirtti.

DOLAR’IN DEĞİL, DOĞA’NIN YEŞİLİNİ SEVİYOR!

Gerçekleştirdiği açılış programında Türkiye genelinde CHP’li belediyelerin yaptığı başarılı hizmetlerinden bahseden CHP Ordu Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bizim belediye başkanlarımız doların değil, doğanın yeşilini seviyor. Onlar buraları ranta değil, halka açıyorlar ve gerçekten halkın refahı için çalışıyorlar. Öyle uçuk kaçık projelerle de uğraşmıyorlar. Vatandaşların en birinci ihtiyaçlarını ve en temel taleplerini yerine getirmek için uğraşıyorlar. Bunu her türlüye baskıya, her türlü engellemelere ve her türlü ötekileştirmelerine rağmen yapıyorlar. Hiçbir kamu bankasından bizim belediyeler kolay kolay kredi kullanamıyor. Devletin hiçbir bakanlığından kolay kolay istifade edemiyor. Her türlü engellemelere rağmen asla şikayet etmiyorlar. Onlar gecesini gündüzüne katarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bizim belediye başkanlarımız, iktidar partisi ve Cumhur İttifakı’nın belediyelerinin her türlü kamu kaynaklarından faydalanmalarına rağmen daha başarılı ve onlardan daha iyi bütçe kullanıyor.” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPAN BELEDİYE HBB’DİR

Hatay’ın artık bir dünya kenti olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Hatay özel bir yer. Medeniyetlerin beşiği ve bu kadar farklı kültüre sahip insanlar burada barış ve huzur içerisinde yaşıyorlar. Birbirlerine saygı ve sevgide kusur etmiyorlar. Ve Hatay artık bir dünya kenti oldu, EXPO kenti oldu. Türkiye’de uluslararası yolcu taşımacılığı yapan tek Büyükşehir Belediyesi’dir. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilk başarılı projeler bizleri gururlandırıyor. İnanıyorum ki Hatay turizmden hak ettiği payı alacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi önderliğinde birçok hizmete kavuşacak. Onlar sizleri ne kadar ötekileştirirse ötekileştirsin, hiç merak etmeyin yanınızda Büyükşehir Belediyesi var.” dedi.

SORUNLARI ÇÖZECEK SERMAYE BİRİKİMİ DE VAR, İNSAN KAYNAĞI DA…

Türkiye’de sorunları çözecek sermaye birikimi ile insan kaynağının CHP’de var olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Ayrıca Hatay vergi ödemede 7’nci sırada, devletten hizmet almada ise 78’nci sırada. Hatay’ımız bunu hak etmiyor. Hiç merak etmeyin birlikte buna çare bulacağız, hep birlikte başaracağız. Hep güzel hizmetlerde buluşalım, bunu hak ediyoruz. Sorunlarınızı çözecek sermaye birikimimiz de var, insan kaynağımız da var. Tek bir şeye ihtiyacımız var. Halkını düşünen iktidar ve halkı için çalışan bir iktidara ihtiyaç var. İnşallah onu da Millet İttifakı ile birlikte sağlayacağız. Yaklaşan ilk seçimde iktidarımıza Geliyor Gelmekte Olan.” diyerek sözlerini tamamladı.