EL ELE VERİN HATAY’I AYAĞA KALDIRIN

  • Eklenme Tarihi :02.06.2023 | 12:24

Hatay halkı, yarın yemin törenine katılmaya hazırlanan 11 Hatay Milletvekiline seslendi; “Parti rozetlerinizi bir kenara bırakın, Hatay'ı ayağa kaldırın. Hatay'ın 'ÖZEL AFET BÖLGESİ' ilan edilmesi için el ele verin”

EL ELE VERİN HATAY’I AYAĞA KALDIRIN

14 MAYIS 2023 tarihinde yapılan genel seçimlerden Hatay'dan Milletvekili seçilen Adem Yeşildal, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Kemal Karahan, Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, Servet Mullaoğlu, Necmettin Çalışkan, Lütfi Kaşıkçı, Adnan Şefik Çirkin ve Can Atalay'a önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatan Hatay halkı, "Yemin töreni öncesi bir araya gelerek ilk görüşmeyi yapmanızı ve şehrimizin biran önce ayağa kalkması için somut adımı atmanızı istiyoruz. 6 Şubat depreminde en çok hasarı olan Hatay'da halen yıkık binalar ve enkazlar yerinde duruyor. Çalışmalar çok ağır gidiyor, şehir toz ve topraktan geçilmiyor. Enkazlar döküm yerleri sağlığımızı ciddi anlamda risk taşıyor. Hatay 'özel afet bölgesi' ilan edilmediği takdirde bu şehir ayağa kalkamaz. Güzelim şehrimizin tekrar eski günlerine dönebilmesi için topyekün bir çalışma başlatılması gerekiyor. Siyasi partilerinizin parti rozetlerini bir kenara bırakarak, Hatay'ın 11 Milletvekili olarak el ele verin ve bu şehri ayağa kaldırın" görüşünü bildirdiler.

DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ K.MARAŞ AMA EN ÇOM HASAR HATAY'DA

Hataylılar, 6 Şubat tarihinde saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan depremden 11 il etkilenirken, en çok yıkımın Hatay'da gerçekleştiğine dikkat çektiler.

Hatay'dan milletvekili seçilen Adem Yeşildal, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Kemal Karahan, Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, Servet Mullaoğlu, Necmettin Çalışkan, Lütfi Kaşıkçı, Adnan Şefik Çirkin ve Can Atalay'dan 'Hatay Özel Afet Bölgesi' ilan edilmesi için seferberlik başlatmalarını istediklerini belirten bölge halkı, "Yarın yapılacak yemin töreni öncesi bu tarihi sorumluluğu üstlenmenizi bekliyor ve takipte olacağımızın bilinmesini istiyoruz" dediler. (Haber Merkezi)