EMLAK SATIŞLARI

  • Eklenme Tarihi :05.01.2023 | 11:03
  • Muhabir :

ESKİ PAZAR YERİNDEKİ PROJEDEN EMLAK SATIŞLARI DURDURULDU

EMLAK SATIŞLARI

 Dörtyol Belediye Meclisi yeni yılın ilk meclis birleşimini  Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Fadıl Keskin başkanlığında gerçekleştirdi.   Açılış konuşmasını yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin yeni yılın ilçemize, ilimizi ve ülkemize huzur ve mutluluk getirmesini, mecliste alınacak kararlarında hayırlı olmasını temenni etti.

CHP Gurup Sözcüsü Av. Emre Arık söz alarak Eski Pazar Yeri Migros Karşısındaki 200 ada 7 nolu parselde kat karşılığı projede kamu vicdanını rahatsız eden icra yoluyla satışlar olduğunu bu konuda meclisin ve kamuoyunun aydınlatılmasını istedi.  Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin bu konuda daha önce bir basın açıklaması yaptığını, konun haziran ayında gündeme geldiğini, emsal bedelleri uygun bulmadıklarından iki defa revize ettiklerini belirtti ve rızaen satış yapıldığını söyledi. Binaların tamamlanmamış olduğu için gerçek değerlerinin altında satıldığını belirtti. MHP Meclis Üyesi Celal Türker sözleşmede göre binaların anahtar teslim olması gerektiğini, neden eksik olarak alındıklarını ve satıldıklarını, arada doğan zararın kim ve nasıl karşılanacağını sondu.  Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin sözleşmenin kaba inşaat olarak yapıldığını belirtince ihtilaf oluştu. Sözleşme meclise talep edildi ve CHP Gurup Sözcüsü Av. Emre Arık sözleşmenin ilgili maddesinde anahtar teslim olduğunu meclise okudu. Ayrıca satışlarla ilgili meclisten yetki alınmamasının nedenleri ile alıcıların neye göre belirlendiğini sordu. Başkan Keskin satışların durdurulacağını, kendisine verilen bilginin yanlış olduğunu belirtti ve derhal mahkemeye müracaat edeceğini söyledi.  Meclis gündeminin 1. Maddesinde Sahil Düzenlemesi, Yürüyüş ve Bisiklet Yolu yapımı işi için İller Bankasından 5.000.000,00 TL kredi kullanılması iş ve işlemlerini yapmak için Belediye Başkanına yetki verilmesine esas Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüştü. Madde sahildeki mülkiyet problemlerinin çözülmesi sonrasında kredi kullanılması şeklinde 14 oyla kabul edildi.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu tarafından sahil düzenlemesinde kullanılmak üzere bakanlıktan 3 milyon lira hibe ve 5 milyon lirada uygun kredi sağlandığının sözü verildiğini açıkladı. Meclis 06 Ocak 2023 Cuma günü saat 15:00’de toplanmak üzere oturumuna ara verdi. (Haber Merkezi)