EN DOĞRU, EN GERÇEK TARİKAT MEDENİYET TARİKATIDIR

  • Eklenme Tarihi :16.07.2022 | 13:20

CHP Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, Darbelerden uzak kalmanın tek yolunun demokrasinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi olduğunu söyledi.

EN DOĞRU, EN GERÇEK TARİKAT MEDENİYET TARİKATIDIR

15 Temmuz hain darbe girişiminin, siyasi partiler ve toplum nezdinde turnusol kağıdı olduğunu iddia eden Şahin “Geçmişte, bugün ve gelecekte yaşanabilecek her türlü mağduriyet ve eşitsizlik karşısında ‘Hak, Hukuk, Adalet’ diyerek 432 kilometre yürümüş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha yineliyoruz ki;15 Temmuz hain FETÖ/PYD darbe girişiminin tüm boyutlarıyla masaya yatırılması ve tüm karanlık noktaların aydınlatılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını, hain FETÖ/PYD yapılanmasının siyasi ayağı ve palazlanmasına ön ayak olmuş olanların hukuk karşısında hesap vermesi gerekmektedir.

Cumhuriyet düşmanı dış ve iç güçlerin desteğiyle, ikbal ve işgal amaçlı ister askeri ister post-modern ister kontrollü olsun, demokrasiyi, özgürlükleri hedef alan tüm darbelere lanet olsun.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır.” 15 Temmuz sonrası mağduriyetlere sebep olan haksız tutuklamaların son bulması temennisiyle; 15 Temmuz 2016 günü, demokrasi ve bağımsızlığımıza uzanan ellere dur demek için canlarını veren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)